Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, pacientai jau pusmetį turi galimybę naudotis nemokama pavėžėjimo paslauga – 2024 m. antrąjį pusmetį Tauragėje ja pasinaudota jau 146 kartus. Ši paslauga apima tiek paciento vykimą į asmens sveikatos priežiūros įstaigą (toliau – ASPĮ), tiek grįžimą namo. Registracija ir konsultacijos pacientų pavėžėjimo klausimais vykdomos Karštosios linijos telefonu 1808.
Karštoji linija 1808 veikia visą parą, septynias dienas per savaitę, o ja registruotis pacientas gali ne anksčiau kaip prieš 1 mėnesį ir ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki paslaugų gavimo. Vykstant namo po stacionarinio gydymo, ASPĮ darbuotojas gali užsakyti paslaugą ne vėliau kaip 24 val. iki paslaugos gavimo. Vykstant namo iš skubios pagalbos skyriaus, ASPĮ darbuotojas gali užsakyti paslaugą nedelsiant. Transporto laukimo laikas negali būti ilgesnis kaip 3 val.
Pacientų pavėžėjimo paslauga teikiama:
75 m. ir vyresniems asmenims, kurie turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų;
asmenims, kuriems nustatytas 55 % ar mažesnis dalyvumo lygis ir turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų;
asmenims, kuriems nustatytas neįgalumas ir turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų;
asmenims, kuriems nustatyti specialieji poreikiai ir turi teisę į priemokas už kompensuojamuosius vaistus dėl nepakankamų pajamų.
Medicininės priežastys, dėl kurių teikiama pavėžėjimo paslauga (sprendžia sveikatos priežiūros specialistas):
pacientas turi judėjimo sutrikimų, dėl kurių negali savarankiškai vaikščioti ir jam reikalinga kitų asmenų pagalba arba techninės pagalbos priemonės (ramentai, vaikštynės ar neįgaliojo vežimėlis);
pacientas turi sveikatos sutrikimų, trikdančių orientaciją aplinkoje ir komunikaciją, dėl kurių savarankiškai negali naudotis transportu;
pacientas vyksta atlikti specifinių gydymo procedūrų (pvz., dializė, chemoterapija), arba dėl organo (-ų) transplantacijos;
pacientui transportuoti reikalingi neštuvai, deguonis ar kita speciali įranga;
pacientui ASPĮ teikiamos stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir (ar) dėl paciento sveikatos būklės jį vežant būtinai turi dalyvauti asmens sveikatos priežiūros specialistas.
Atvejai, kuriais teikiama pavėžėjimo paslauga:
Kai vykstama planinei pagalbai priskiriamų specializuotų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų gauti ir (ar) grįžtama iš jų į gyvenamąją vietą (turėdamas siuntimą, užsakyti gali pats pacientas arba jo artimasis, arba ASPĮ specialistas).
Kai vykstama planinei pagalbai priskiriamų asmens sveikatos priežiūros dienos paslaugų (dienos chirurgija, dienos stacionaras) gauti ir (ar) grįžtama iš jų į gyvenamąją vietą (turėdamas siuntimą, užsakyti gali pats pacientas arba jo artimasis, arba ASPĮ specialistas).
Kai vykstama planinei pagalbai priskiriamų ambulatorinių ir (ar) stacionarinių reabilitacijos paslaugų (medicininė, vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija) gauti ir (ar) grįžtama iš jų į gyvenamąją vietą (turėdamas siuntimą, užsakyti gali pats pacientas arba jo artimasis, arba ASPĮ specialistas).
Kai vykstama planinei pagalbai priskiriamų chemoterapijos paslaugų gauti ir (ar) grįžtama iš jų į gyvenamąją vietą (įskaitant pacientus, gydomus stacionarinės slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančiose ASPĮ) (turėdamas siuntimą, užsakyti gali pats pacientas arba jo artimasis, arba ASPĮ specialistas).
Kai vykstama planinei pagalbai priskiriamam gydymui (stacionariniam gydymui) gauti ir(ar) grįžtama iš jų į gyvenamąją vietą (turėdamas siuntimą, užsakyti gali pats pacientas arba jo artimasis, arba ASPĮ specialistas; vykstant iš stacionaro – užsakyti gali tik ASPĮ specialistas).
Kai grįžtama iš Skubios pagalbos skyriaus (užsakyti gali tik ASPĮ specialistas).
Kai vykstama organų transplantacijos procedūrai (užsakyti gali tik transplantacijos koordinatorius).
Kai vykstama gauti planinių hemodializės paslaugų (nepriklausomai, kurioje vietoje teikiamos paslaugos). Šią paslaugą užsakyti gali pats pacientas arba jo artimasis, arba ASPĮ specialistas. Norint gauti šią paslaugą, siuntimas nėra būtinas.
Už pavėžėjimo hemodializėms organizavimą Tauragės rajone atsakinga Tauragės rajono savivaldybė, paslaugas teikia Tauragės šeimos gerovės centras. Pavėžėjimo paslaugą galima užsisakyti paskambinus į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808, paskambinus į Tauragės šeimos gerovės centrą tel. +370 699 05286 arba tiesiogiai atvykus į Tauragės šeimos gerovės centrą, adresu K. Donelaičio g. 21, 1 kab.
Norėdami užsiregistruoti pavėžėjimo paslaugai, pacientai ar jiems atstovaujantys kiti asmenys, turi pateikti:
paciento asmens kodą;
kontaktinį telefono numerį;
gydytojo siuntimą;
tikslų gyvenamosios vietos adresą;
tikslų asmens sveikatos priežiūros įstaigos adresą.
Jeigu kartu vyksta lydintis asmuo:
lydinčio asmens vardą ir pavardę;
lydinčio asmens kontaktinį telefono numerį ir (ar) el. paštą.
Daugiau informacijos apie pavėžėjimo paslaugą – https://1808.lt/
Informacija
https://taurage.lt/
© Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex