TVK

  Tauragės švietimo įstaigose pradedamas įgyvendinti „Tūkstančio mokyklų“ projektas

  „Tūkstantmečio mokyklos“ yra patvirtinta Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos programa, kurios įgyvendinimui planuojama skirti 210 mln. eurų. Programos tikslas gana ambicingas - iki 2030 metų kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo sąlygas mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti. Projektas pristatytas Tauragės rajono savivaldybėje.

  Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė įžanginėje kalboje minėjo, kad turbūt visi galime sutikti, jog „nei esama švietimo sistema, nei tai, kaip suprantame tradicinę mokyklą“, nebetenkina. Europos socialinio fondo agentūros „Tūkstantmečio mokyklų“ programos „Lyderystė veikiant“ ekspertė Rita Patalavičienė pritaria vedėjos nuomonei. Daugiau apie „Tūkstantmečio mokyklų“ programą TVK kalbėjosi su renginio viešnia.

  Tauragės švietimo įstaigoms iš „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto skirta pustrečio milijono eurų. 30-ies procentų avansas jau pervestas į savivaldybės biudžetą. Iš 60-ies Lietuvos savivaldybių „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje dalyvauja 58-os. Tauragės savivaldybėje programos dalyvėmis yra 6 švietimo įstaigos. Tai – M. Mažvydo, „Aušros“ ir „Šaltinio“ progimnazijos, Jovarų pagrindinė mokykla, Žalgirių ir Skaudvilės gimnazijos. Skaudvilės gimnazijai skirtas didžiausias dėmesys. Kodėl būtent šiai gimnazijai, atsakė savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Stulgienė, o apie tai, kodėl Skaudvilės gimnazijoje bus mokoma cirko numerių, pakomentavo gimnazijos direktorius Nerijus Jocys.


  G. Stulgienė sako, kad daugiau negu metus su kolegomis ruošė pažangos planą. Per šį laikotarpį nustatyta pagrindinė Tauragės rajono savivaldybės švietimo problema. Kokia ji ir dėl ko gali būti kritikuotina „Tūkstantmečio mokyklų“ programa, žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-03-20.

  129

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex