TVK

  Kovo 8-ąją gėles sau dovanoja ir moterys

  Kovo 8-ąją kaip ir kasmet Lietuva, regis, paskęsta gėlėse. Su Tarptautine moters diena vyrai sveikina savo mylimąsias, bendradarbiai – bendradarbes, giminaičiai – giminaites. Gėlių pirkėjų suaktyvėjimą buvo galima pastebėti jau vakar, o ir šiandien gėlių pardavėjai klientų gausa nesiskundžia - gėlių pardavėjos tauragiškius vyrus giria, sako, jie savo mylimom moterim gėlių negaili.

  Neseniai iš Šilalės gatvės į Vytauto gatvę persikraustęs „Gėlių baras“ ir gėlių parduotuvės įkūrėja Samanta, TVK apsilankius jos gėlių oazėje, plušėjo kurdama puokštes. Kovo pirmąją atsidariusiame „Gėlių pasaulyje“ Gedimino gatvėje, Tarptautinę moters dieną taip pat zujo vyrai. Tačiau parduotuvė sulaukė ne tik vyrų, norinčių pasveikinti savo antrąsias puses, mamas ar dukteris, bet ir moterų, Moters dienos proga panorusių pasveikinti save.

  Vytauto gatvėje prekiaujantieji gėlėmis bei gėlių salonas „Gėlių pasaulis“ už vieną tulpę prašo euro, tačiau buvo gėlių pardavėjų, kurie tulpes pardavinėjo ir šiek tiek brangiau. Štai pagėgiškė Monika gėlėmis prekiavo netoli įvažiavimo į Tauragės miestą, o jos pardavinėjamų gėlių kaina buvo 20-čia centų brangesnė už įprastinę, tačiau vyrai stojo ir nesiderėdami pirko. Monika teigia, kad ekonomikos sunkmečių daromos įtakos gėlių pirkimui Tarptautinę moters dieną, nejaučia, o populiariausias pirkinys jau daugybę metų yra tulpės.

  Idėja švęsti tarptautinę moters dieną kilo XIX ir XX amžiaus sandūroje, kai industrializacija ir ekonominė plėtra kėlė masinius moterų protestus prieš sunkias darbo sąlygas, nors šios dienos ištakas galima rasti dar Antikoje – remiantis rašytiniais šaltiniais, tam tikrą dieną Graikijos moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio ir netgi karai tą dieną turėdavo būti nutraukti, idant kariaujantys vyrai galėtų būti su savo moterimis. Dabar kovo 8-oji yra Tarptautinė moterų solidarumo diena, o lyčių lygybė išlieka vienu pagrindinių demokratijos principų.


  Reportažą, apsuptą gėlių, žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-03-08.

  147

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex