TVK

  Ne visi tauragiškiai atsisako dujinių viryklių

  Vytauto g. 85 bendrabutis  

  Energetikos ministerija įgyvendina saugias energijos vartojimo daugiabučiuose namuose priemones ir, skirdama paramą, padeda daugiabučių namų gyventojams atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje bei pasirinkti saugesnį būdą – naudoti elektrą ar centralizuotai teikiamas gamtines dujas. Apie situaciją su dujų balionų keitimu daugiabučiuose kalbėjomės su Tauragės butų ūkio vadovu Egidijumi Vaitiekumi. Vadovas sako, kad priemonę vykdyti Tauragės butų ūkis pradėjo nuo 2020 m. ir dabar į Butų ūkį, norėdami pasikeisti dujinę viryklę į elektrinę, kreipiasi tik pavieniai asmenys. Energetikos ministerijos parama vienam butui siekia iki 726 eurų. Paramą administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra, arba trumpiau, APVA.

  Nors suskystintų dujų balionų naudojimą pakeisti elektrinėmis viryklėmis reikalaujama tik tų gyventojų, kurie gyvena trijų ir daugiau aukštų daugiabučių butuose, Egidijus Vaitiekus sako, kad juos pasikeisti rekomenduotina visiems. Ne per seniausiai Lietuvą sukrėtė du sprogimai butuose – vienas Panevėžyje ir vienas Vilniuje. Jau pavirtinta, kad Panevėžyje sprogo nedidelis gamtinių dujų balionas. 2015 metais dujų baliono sprogimas nugriaudėjo ir Tauragėje. Vytauto gatvės 85 name. Žuvo vienas žmogus, keli buvo sužeisti.

  Viena iš kitų alternatyvų suskystintų dujų balionams yra centralizuotos gamtinės dujos, atitekančios iki gyventojų viryklės dujotiekio vamzdžiais. Tad teoriškai alternatyva viryklėms yra, tačiau gamtinių dujų centralizuotas tiekimas šiuo metu Tauragės mieste neįmanomas.

  Kad ir kaip sklandžiai dujinių viryklių keitimas į elektrines virykles klostytųsi, ne visi daugiabučiai turi galimybes įsirengti elektrinę viryklę. Kaip sako E. Vaitiekus, Lietuvoje opi problema yra bendrabučio tipo būstai. Pakeisti bei atnaujinti bendrabutyje elektros apskaitos priemones bei kitus įrenginius, Energetikos ministerija lėšų neskyrė.


  Pokalbį apie saugesnius daugiabučius Tauragėje ir kliūtis saugesniais tapti, žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-02-08.

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex