TVK

  Norkaičiai skęsta: problema – sutrūniję drenažo vamzdžiai?

  Pastarąją savaitę visoje Lietuvoje vandens lygis yra ar buvo pakilęs tiek, kad kai kuriuose rajonuose dėl to paskelbta ekstremalioji padėtis. Tauragės rajone, Kalėnuose, pakilęs Jūros upės lygis, užliejo kelio ruožą. Kaimo gyventojams persikelti į kitą pusę padėjo Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. O kas padėti galėtų norkaitiškiams, kurių namų rūsiai bei kiemai paskendę vandenyje?

  Kalbėjomės su keturiais norkaitiškiais - Genute Kvedariene, Jurgita Brazauskiene, Birute Globiene bei Juozu Jasaičiu.

  G. Kvedarienės rūsys stipriai apsemtas. Į jį patekti galima tik apsimovus bridkelnes. Po to, kai vanduo nuslūgsta, moteris skuba savo gyvenamąsias patalpas vėdinti – kitaip randasi pelėsis. Norkaičių gyventoja tikra, kad tokių potvynių problema – sutrūniję drenažo vamzdžiai.

  Kaip ir G. Kvedarienė, J. Brazauskienė mano, kad gyventojų namai apsemiami dėl avarinės kaimo drenažų būklės. Semiamas Brazauskų namo rūsys bei sklypas. Nuo potvynį kenčia ne tik Brazauskų namas ir sodas – šiemet pražuvo ir vienas bičių spiečius. Moteris sako nežinanti, ką jos šeimai daryti, kas galėtų jiems padėti.

  Norkaičiuose semiami ne tik namų rūsiai bei sodai. Vytauto gatvės gale vanduo išplovė kelio atkarpą. Vytauto g. gyventojas J. Jasaitis pats ėmėsi iniciatyvos kažkiek aptvarkyti neasfaltuotą kelią - akmenų pabėrė, kad nors, kaip pats norkaitiškis sako, paštininkei būtų lengviau keliu eiti.

  Su Norkaičių kaimo gyventojų problemomis yra gerai susipažinusi bendruomenės „Galmena“ pirmininkė Birutė Globienė. Pirmininkė teigia, kad dėl apsėmimų skundžiasi ne vienas gyventojas.

  Mažonų seniūnijos seniūnas Egidijus Jurgilas TVK telefonu patvirtino, kad Norkaičių gyventojų surinkti parašai perduoti savivaldybės Statybos ir Kaimo reikalų skyriams.


  Ką TVK pakomentavo Tauragės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Petras Kulikauskas ir kokios galimos išeitys norkaitiškiams, sužinosite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-01-30.

  184

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex