TVK

  Streikuojantys Tauragės pedagogai jungėsi prie mokytojų žygio

  Dešimt Tauragės pedagogų, iš kurių dauguma – Žalgirių gimnazijos mokytojai, ir juos palaikantys Lietuvos moksleivių sąjungos Tauragės padalinio mokiniai šiandien pėsčiomis išėjo į susitikimą su Švietimo ir mokslo ministru. Tiesa, žygis – idėjinis. Kai kurie pedagogai ir mokiniai šiandien, pajudėję nuo Tauragės rajono savivaldybės, ketino pasiekti Skaudvilę, o rytoj keliauti nuo Skaudvilės iki Nemakščių. Apie žygio tikslą papasakojo Vida Laurinaitytė - Žalgirių gimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė.

  Evelina, Lietuvos mokinių sąjungos Tauragės padalinio pirmininkė, atsakiusi į TVK klausimus, kodėl mokinių sąjunga palaiko streikuojančius pedagogus, sulaukė mokytojų plojimų.

  Su į žygį susiruošusiais pedagogais susitikti atėjo Tauragės rajono savivaldybės vicemerė Andžela Jakienė bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė. A. Jakienė patikino mokytojus, kad Savivaldybė supranta protestuojančius pedagogus ir palinkėjo, kad bendra kalba tarp Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Švietimo darbuotojų profsąjungos būtų kuo greičiau rasta.

  Pirmasis sustojimas buvo Tauragės miesto ženklas. Prie jo kai kurie mokytojai, kuriems sveikata neleido eiti toliau, grįžo atgal, dalis mokytojų žygį ketino tęsti.
  Streikuojantys Žygaičių gimnazijos mokytojai prie žygeivių neprisijungė, tačiau, kaip patvirtino Žygaičių gimnazijoje dirbanti ir profesinei Švietimo darbuotojų profesinei sąjungai priklausanti Edita Kvietkutė, ketvirtadienį Žygaičių gimnazijos ir dar keli kitų mokymo įstaigų pedagogai, protestuoti vyks į Vilnių.


  Reportažas prie savivaldybės su žygio dalyviais - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-10-03.

  415

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex