TVK

  Viešvilėje vyks Lietuvos šaulių sąjungos pratybos „Juodas vanagas 2023“

  Spalio 13–15 d. Viešvilės miestelyje, Jurbarko r., ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono teritorijoje vyks Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) pratybos „Juodas vanagas 2023“. Pratybose dalyvaus apie 300 šaulių.

  „Juodas vanagas 2023“ pratybų metu bus imituojama situacija, jog Viešvilės miestelis užimtas ir dalinai kontroliuojamas priešo pajėgų: penkiuose objektuose „priešas“ bus įsirengęs logistikos sandėlius, laikinas vadavietes ir radijo ryšio retransliavimo stotis.

  Tad jau nuo penktadienio, spalio 13 d., šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu Viešvilės miestelyje budės šauliai, po miestelį ir jo apylinkėse pėsčiomis ir transporto priemonėmis judės šaulių patruliai su ginklais bei ekipuote, bus leidžiami bepiločiai orlaiviai (dronai).

  Pratybų metu numatomas ir intensyvesnis veiksmas miestelyje, kadangi numatytos kai kurių objektų šturmo pratybos: bus naudojama šviesos, dūmų ir sprogstamoji imitacija, girdėsis imitaciniai šautuvų ir kulkosvaidžių šūvių garsai.

  „Gali būti šiek tiek triukšmo, dūmų. Gyventojai prašomi išlikti ramūs ir supratingi – juk pratybos vyksta tam, kad žmonės jaustųsi saugesni, o šauliai įgytų reikalingų įgūdžių, kuriuos galėtų panaudoti krizės ar karo grėsmės atveju“, – į Viešvilės gyventojus ir miestelio svečius kreipiasi LŠS Saugumo ir operacijų planavimo skyriaus vedėjas ats. mjr. Raimundas Ardavičius.

  LŠS pratybos „Juodas vanagas 2023“ prasidės spalio 13 d., penktadienį, 18 val. ir truks iki spalio 15 d., sekmadienio, 12 val. Pratybose dalyvaus LŠS koviniai ir komendantiniai ginkluoto pasipriešinimo šauliai iš visų 10-ies Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių.


  Asociatyviose Lietuvos šaulių sąjungos archyvo nuotraukose – akimirkos iš ankstesnių šaulių pratybų.

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex