TVK

B. Pocius  

Anapilin iškeliavo fotografas Benjaminas Pocius

B. Pocius  

Po sunkios ligos mirė fotografas Benjaminas Pocius.

B. Pocius gimė 1939 m. kovo 31-ąją Raseinių rajone. Į Tauragės kraštą atklydo dar su tėvais, kai traukėsi iš Raseinių nuo artėjančios Raudonosios armijos, jau besibaigiant karui. Tauragiškiams B. Pocius žinomas kaip fotografas, fotožurnalistas, fotomenininkas. Priklausė Lietuvos fotomeno draugijai, Tauragės fotografų klubui „Fotojūra“.

Su žmona Valentina užaugino sūnų Mindaugą.

Ilgą laiką Benjaminas Pocius dirbo fotografu laikraščiuose „Šilalės artojas“ ir „Tauragiškių balsas“. Taip pat dirbo ir Tauragės keramikos gamyklos fotografu. Nuo 1961 metų dalyvavo rajoninėse ir respublikinėse fotografijų parodose. Yra surengęs personalines parodas Šilalėje ir Tauragėje. Klaipėdoje, Plungėje, Telšiuose, Panevėžyje, Kėdainiuose, Mažeikiuose (1964–2003) dalyvavo grupinėse parodose.

Paskutinę parodą „Apie vaikus“ B. Pocius pristatė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ organizuojamame meno festivalyje „Kvadratu“ 2021 metais.

„Benjaminas buvo labai didelės širdies fotografas, visados labai linksmas, mėgo pokštauti. Kai atvykau dirbti į Tauragę, susitikimų metu Benjaminas įsiminė savo patriotišku požiūriu, tačiau tuo pat metu sugebėjo likti labai žmogiškas ir jautrus“, – amžinybėn iškeliavusį kolegą prisiminė „Fotojūros“ pirmininkas Juozas Petkevičius.Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ informacija ir nuotraukos

403