TVK

„Pasitikėjimas 2023“: Karius treniruoti svarbu ir civilinėje aplinkoje

Gruodžio 6 d. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi pratybų „Pasitikėjimas 2023” dalyviai kartu su sąjungininkais iš Vokietijos, JAV, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Olandijos. Susitikimo metu kariškiams buvo pristatyta miesto ir rajono infrastruktūra bei vykdomi plėtros ir dvišalio bendradarbiavimo projektai, aptarti mobilizacijos klausimai. Detaliau apie paprasto miestelėno akiai neįprastas kariuomenės pratybas TVK papasakojo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų pulkininkas leitenantas, „Pasitikėjimo“ pratybų vadovas, Vidas Grunda.

Sausumos pajėgų informacinių veiksmų pratybos „Pasitikėjimas“ kiekvienais metais vyksta vis kitame Lietuvos regione. Visi šalies regionai turi savo gamtinę ir geografinę, demografinę ir infrastruktūrinę specifiką. Šių metų pratybos buvo orientuotos į pasirengimą atremti hibridines grėsmes ir treniruoti karius veikti civilinėje aplinkoje.

Pulkininkas leitenantas V. Grunda įsitikinęs, kad, paprastai tariant, „eiti į žmones“ kariuomenei būtina. Civiliai gyventojai turi jaustis vertinami kaip lygiaverčiai asmenys, siekiant užtikrinti visuotinį Lietuvos saugumą.


Pokalbis su LK Sausumos pajėgų pulkininku leitenantu - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-12-08.

203