TVK

Alkoholinius gėrimus vagia vis tas pats asmuo

Tauragės apskrities įvykių suvestinėje - 4-ų transporto priemonių apgadinimas, girto vairuotojo „pasivažinėjimas“ ir tas pats ilgapirštis vis įkliūnantis su alkoholinių gėrimų „grobiu“.

2023-12-06 apie 5.45 val. automobilių stovėjimo aikštelėse, Tauragėje, Gedimino g., vaikinas, gim. 1999 m., viešoje vietoje, įžūliu elgesiu trikdydamas visuomenės rimtį ir tvarką, iš chuliganiškų paskatų apgadino 4 transporto priemones. Įtariamasis sulaikytas. Nuostolis tikslinamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.

2023-12-06 apie 17.05 val. Tauragės r., Butkelių k., Tilžės pl., neblaivus (2,11 prom.) vyras, gim. 1965 m., vairuodamas automobilį „Opel Zafira“, jo nesuvaldė ir nuvažiavo į pakelės griovį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 2811 str. 1 d.

2023-12-06 apie 8.30 val. iš parduotuvės Tauragėje, vyras, gim. 1985 m., pavogė alkoholinių gėrimų, kurių vertė 159,80 eurai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 5 d. Nuolat alkoholinių gėrimų skyriuje apsivagiantis vyras, pasak policijos atstovės Linos Banienės, policijos pareigūnams yra gerai žinomas. Tad kodėl, vos ne kas savaitę vykdydamas po vagystę, vyras vis dar laisvėje? Į šį klausimą atsakė Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmų teisėjo padėjėjas Mindaugas Radvila.

„Administracine tvarka asmenys baudžiami už vagystes, kurių vertė neviršija 3 bazinio bausmių ir nuobaudų dydžių, t. y., kai pavogtų daiktų ar prekių bendra suma neviršija 150 eurų. Jei suma yra mažesnė, tačiau nusižengimas pakartotinis ar tęstinis, taikomas Baudžiamasis kodeksas (BK).“ M. Radvila nemano, kad vis tą patį nusižengimą vykdančiam vyrui bus taikoma kardomoji priemonė, kadangi vagišius, greičiausiai, yra nepavojingas visuomenei ir dėl jo veiksmų kenčia tik prekybos centras. Tauragės apskrities policijos pareigūnai šiuo metu vykdo vagysčių iš prekybos centro tyrimus, o ikiteisminis tyrimas gali užtrukti ir kelis mėnesius.

185