TVK

S. Dragūnas   

Nelegalių gręžinių įteisinimas be administracinės atsakomybės

Šių metų pradžioje priimtos teisės aktų pataisos, kurios numato gyventojams palengvinimus supaprastinant gręžinių įteisinimo tvarką. Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas suteikia gyventojams galimybę iki 2025 metų balandžio 30 d. įteisinti nelegalų gręžinį be jokių ekonominių sankcijų ir administracinės atsakomybės.

Išsamiau apie nelegalius Tauragės ir Tauragės rajono gręžinius – interviu su Tauragės rajono savivaldybės Architektūros ir geodezijos skyriaus vyriausiuoju specialistu Sauliumi Dragūnu.

S. Dragūnas sako, kad asmenų, registruojančių ar įregistravusių buvusių nelegalių gręžinių per parą išgaunamo gėlo vandens kiekio, netikrins – pasitikima ta informacija, kiek asmuo deklaruoja. Žmonės vis dar baiminasi „užslėptų“ mokesčių. Specialistas sako, kad yra vienas vienintelis mokestis - 15-os eurų vienkartinė įmoka už registraciją.


Kur galimai yra daugiausiai neregistruotų gėlo požeminio vandens šulinių Tauragės rajone, kokios baudos gali grėsti jų taip ir neįregistravus ir kokie sunkumai galėtų kilti, jei kartais nesutariama su kaimynu, žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-12-07.

191