TVK

Tauragės krašto dvarai: 5 paveldosaugos objektai ir daugybė išnykusių

E. Mažrimas  

Antrus metus gyvuojanti Tauragės kraštotyros draugija netrukus parodys savo neatlygintino darbo vaisius – dar iki šių metų Kalėdų pasirodys enciklopedinio pobūdžio knyga „Tauragės krašto dvarų beieškant“. Apie knygą ir nuveiktą darbą iki ją sudarant, Tauragės kultūros centro Edmundo Mažrimo parodų salėje prisėdome pakalbėti su Tauragės kraštotyros draugijos pirmininke Svetlana Jašinskiene.

Ant knygos viršelio, spaustuvės dizainerės sprendimu, bus Lankininkų koplyčios nuotrauka, o renkant medžiagą knygai buvo daug remtasi Edmundo Mažrimo archyvais. Todėl ir knygos stilius labiau mokslinis.

Tauragei svarbi knyga sudaryta iš kelių dalių: Edmundo Mažrimo sukauptos medžiagos, bibliografinių nuorodų ir iš kelių grožinės literatūros tekstų. Svetlana viliasi, kad knyga tauragiškiams bus įdomi - vis labiau populiarėja savo krašto pažinimas, ekskursijos į dvarvietes. Knyga bus pravarti ir tiems, kas ieško savo giminės šaknų Tauragės krašte.

Svetlana Jašinskienė tiki, kad gyventojai vis labiau sąmoningės ir ras būdų išsaugoti tai, ką dar galima išplėšti iš užmaršties nasrų.


Interviu su Tauragės kraštotyros draugijos pirmininke žiūrėkite ir su pirmaisiais knygos puslapiais susipažinkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-12-05.

229