TVK

Ernis  

Murklius globojančiai organizacijai sukako 6 metai

Oris  

2017 m. lapkričio 22 dieną Tauragėje susikūrė gyvūnų globos organizacija. Pavadinimo organizacijos įkūrėja Ligita Juščienė ilgai neieškojo, tad jau šešti metai, kai vienintelė oficiali Tauragės gyvūnų globos organizacija vadinama „Gyvūnų globa Tauragėje“. Kai viešajai įstaigai buvo renkamas pavadinimas, vadovė tikėjosi, kad „Gyvūnų globa Tauragėje“ ateityje galės pasirūpinti ne tik katėmis ir katinais, bet ir kitais gyvūnais. Kol kas šiai svajonei dar nelemta išsipildyti. Apie tai, kaip sekasi gyvuoti, kas teikia didžiausią džiaugsmą savanorėms ir kitais klausimais TVK kalbėjosi prieglaudėlėje, įsikūrusioje Pramonės gatvėje, su ilgamete organizacijos savanore Aida Bertašiene.

Šiuo metu prieglaudoje – 18 murklių, o jų ištikimomis patarnautojomis yra 15 savanorių. Prieglaudos kaimynai – automobilių remonto servisai. Jų vadovai ir darbuotojai katinų kaimynyste nesiskundžia. Būna, perduoda paliktas katinėliams dovanas, o ir patys svečių teisėmis aplanko prieglaudą su šeimos nariais. Vis tik didžiausia parama ir pagalba prieglaudai yra gyventojų skirto 1,2% gyventojų pajamų mokesčio. Visos lėšos keliauja gyvūnams - jų priežiūrai, sveikatai ir bendrai keturkojų gerovei.

Kadangi savanorystė empatiškiem, gyvūnus mylintiems žmonėms, suteikia daugiau žinių, o tada natūraliai ir dar daugiau atjautos visam murkiančiam pasauliui, nemažai organizacijos savanorių priglaudė, arba kitaip - „įsikatino“ - katinėlių iš prieglaudos.

Pasak prieglaudos savanorės, daug katinėlių, kurie, regis, kai kurių žmonių galėjo būti atstumti dėl vienokių ar kitokių turimų negalių ar amžiaus, namus rado. Akla katytė Luka išvyko gyventi į Vokietiją, vyriausiasis prieglaudos katinas Oris visiškai atsigavo, sustiprėjo ir pasveiko. O vieni labiausiai savanores liūdinančių atvejų, sako Aida, yra tada, kai katinėliai, kurie, atrodo, buvo patikėti atsakingiems žmonėms, būna po kiek laiko grąžinami. Skaudžiausia - kai kai kuriuos gyvūnus tenka palydėti į vaivorykštės šalį.

Kodėl nereikia baimintis priglausti augintinį iš prieglaudos ir ką galbūt reikėtų daryti valdžios atstovams, kad padėtis mieste bei rajone gyvūnų klausimais gerėtų, TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-11-28.

Sausas kačių maistas

378