TVK

Įspėjamajame streike dalyvaus ir Tauragės mokytojai

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) rugsėjo 15-ą dieną organizuoja įspėjamąjį mokytojų streiką. Streikas truks 2 valandas ir, jei šiuo streiku nebus pasiekta norimų tikslų, rugsėjo 29-ą dieną mokytojai susiburs kur kas ilgesniam visuotiniam streikui. Tauragės Žalgirių gimnazija ir M. Mažvydo progimnazija taip pat jungiasi prie streikuojančiųjų. Apie streiką kalbėjomės su šių mokymo įstaigų profesinių sąjungų atstovėmis.

Žalgirių gimnazijos profesinės sąjungos pirmininkė Vida Laurinaitytė mano, kad politikai mokytojams daugiausiai visko pažada prieš rinkimus ir tuo dažniausiai viskas baigiasi. Martyno Mažvydo progimnazijos profesinės organizacijos pirmininkė Inga Urbanavičienė akcentuoja tai, kad streiku mokytojai nori atkreipti visuomenės dėmesį.

Šiuo metu Tauragės ir Skaudvilės miestuose savo veiklą vykdo dvi profesinės sąjungos, vienijančios pedagogus. Viena iš jų – Lietuvos švietimo ir mokslo profsąjunga – prie streiko šįkart neprisijungia. Kodėl taip nuspręsta paaiškino profsąjungos Tauragės susivienijimo pirmininkas Gediminas Marozas.


Kokių reikalavimai iškelti Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir kokiomis nuotaikomis gyvena pedagogų bendruomenės, žiūrėkite laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-09-14.

310