TVK

Tauragės vartotojams keičiasi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Tauragės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas pirmiesiems bazinės kainoms galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma – 2,48 Eur/m3 (be PVM) kaina.

Vidutinė nustatyta geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bazinė kaina - 2,60 Eur/m3, palyginti su ankstesnio reguliavimo periodo vidutine bazine kaina, didėja 0,38 Eur/m3. Kainos pokytį lėmė didesnės energetinių išteklių kainos ir dėl to išaugusios elektros energijos sąnaudos technologiniams įrenginiams, didėja ir investicijų grąža dėl įgyvendinamų investicinių projektų, suskaičiuota daugiau personalo, technologinių medžiagų ir technologinio kuro, gamtos išteklių ir aplinkos taršos mokesčių sąnaudų, kitos būtinosios sąnaudos veiklos užtikrinimui (einamojo remonto ir aptarnavimo, kuro, šilumos energijos, administracinių sąnaudų ir kt.).

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,03 proc. vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.


Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos informacija

544