TVK

Kartų parke keltas „Mūsų visų - Taikos ir Laimės angelo“ aitvaras

Vėlyvą trečiadienio popietę kai kurie Žalgirių mikrorajono gyventojai net neišeidami iš savo namų galėjo stebėti šurmulingą, spalvingą ir labai gyvybingą reginį – Kartų parke vyko lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ renginys šeimai „Svajonių aitvaras“. Šventės kulminacija tapo „Pasaulio – visų mūsų – Taikos ir Laimės Angelas“ aitvaro pakėlimas. Na, o kol buvo laukiama aitvaro „pasirodymo“, šeimos linksminosi: vaikai dainavo atėjusiems į šventę, galėjo pasipuošti piešiniais ant veidukų, kartu su tėveliais dalyvauti estafetėse ir laimėti prizų, spalvinti aitvarus bei pasivažinėti vežimu, kinkytu poniais.

Apie aitvaro atsiradimą bei už to slypinčią šviesią idėją, papasakojo projekto „Angelų sodai“ įkūrėjas. Tad kas gi yra tie Laimės angelai?
Laimės angelais visame pasaulyje yra vadinami vaikų iš Lietuvos vektorinės tapybos piešiniai, kuriuos kuria specialiųjų poreikių turintys jaunuoliai. Valdas Kančauskas - pedagogas, visuomenininkas, kūrybiškumo ugdymo veiklų vadovas, kuris ir sugalvojo pasitelkiant vizualinį meną skatinti žmonių su negalia integraciją į visuomenę ir prisidėti keičiant plačiosios visuomenės požiūrį į šalia esantį kitokį žmogų. Pedagogas patikina, kad Tauragėje pakeltą bei išskleistą aitvarą sukūrė labai gabi menininkė. Tai - vilnietė Ana, turinti autizmo spektro sutrikimą.

Apie „Žvaigždutės“ organizuotą šventę TVK papasakojo Zigmas Mozuraitis - darželio-lopšelio direktorius. Atsakydamas į klausimą, kodėl toks didžiulis pramogų pasirinkimas ir vaikams, ir jų tėveliams, direktorius tvirtai sako, jei jau imamasi organizuoti šventę, tai padaryti reikia maksimaliai.


Reportažą apie spalvotą šventę „Kartų parke“ žiūrėkite laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-05-25.

229