TVK

Kiekvienais metais TKC kvies susipažinti su jaunaisiais muzikos talentais

Kad Tauragėje augo ir tebeauga įvairių sričių talentai, jau žinoma seniai. Tauragės kultūros centras pakvietė tauragiškius darsyk įsitikinti, kad ir maži miestai puoselėja savo augančius talentus ir surengė koncertą „Jaunieji talentai“ su Tauragės kultūros centro Lengvosios muzikos orkestru.

Koncertavę jaunieji muzikos talentai – tai Tauragės ir Šilalės meno mokyklų ugdytiniai. Apie muzikaliai talentingus vaikus kalbėjome su dirigentu, kompozitoriumi ir mokytoju Tadu Zakarausku. Dirigentui, bandant apibūdinti, kas yra talentingas vaikas, pritrūko žodžių - ne tik todėl, kad, kaip pats juokauja, yra pratęs kalbėtis atsukus nugarą į auditoriją, o dėl to, kad įvardinti, kas yra talentas, yra išties sudėtinga, juolab, kad talentingų jaunų žmonių išties yra nemažai.

Ar mato ateityje ir daugiau surengtų „Jaunųjų talentų“ koncertų Tauragėje, Tadas Zakarauskas atsakė, kad net ne vieną kartą per metus galima būtų tokius koncertus rengti.

Pakalbinome ir koncerte dalyvavusį trimitininką iš Šilalės meno mokyklos Ridą bei Tauragės meno mokyklos mokinę Alminą. Almina koncerto metu atliko penkių muzikos kūrinių rečitalį.

Mergina mano, kad koncertas su Tauragės kultūros centro Lengvosios muzikos orkestru yra jos, kaip smuikininkės, karjeros pikas Tauragėje - kitais mokslo metais A. Trakšelytė išvyksta mokytis į Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją.

Svarstantiems imti smuiką į rankas ir praverti meno mokyklos duris, smuikininkė palinki nebijoti, tačiau nusiteikti tam, kad teks daug dirbti.

A. Trakšelytės besiskleidžiantį talentą pastebėjo jos smuiko mokytoja Liana Bagdonienė. Mokytoja sako, kad merginos talentui vystytis padėjo ir jos gera atmintis ir, svarbiausia, nuoširdus darbas siekiant įvaldyti instrumentą. Pedagogė viliasi, kad ateityje jos mokinė į Tauragę grįš koncertuoti, o paklausta, apie užklupsiantį ilgesį, kai Almina išvyks mokytis į Klaipėdą, L. Bagdonienė negali nuslėpti graudulio.

Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis po koncerto įteikė muzikantams padėkas ir pažadėjo, kad nuo šiol „Jaunųjų talentų“ koncertai kultūros centre bus rengiami kasmet.Išgirsti jaunuosius Tauragės ir Šilalės talentus galėsite nuo 2024-05-21 TVK laidoje „Miesto ritmas“.

199