TVK

Tauragės daugiafunkcinės arenos teritorijoje nugulė laiškas ateities kartoms

Gegužės 17 dieną, penktadienį, Bernotiškės gatvėje, kur kol kas stūkso tik įvairių statinių konstrukcijos bei armatūra, Tauragės daugiafunkcinės arenos teritorijoje įleista ir užmūryta laiko kapsulė, kurioje susuktas valdžios atstovų ir visuomenininkų pasirašytas laiškas, skirtas ateities kartoms. Po trumpos ekskursijos po teritoriją, į keletą TVK klausimų atsakė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir multifunkcinės arenos statybų rangovo „Gilesta“ vadovas Romas Paliulis.

Artimiausiuose arenos statybų planuose – paplūdimio tinklinio aikštelės stogo dengimas, o po to – viso pastato užsandarinimas. Žiemos metu statybų darbai bus atliekami arenos viduje.

Tauragės daugiafunkcinė arena duris turėtų atverti 2026 m. pabaigoje. „Gilestos“ vadovas mano, kad areną pastatyti bus įmanoma greičiau.

Savivaldybės ir bendrovės „Gilesta“ sutarties vertė yra 20 000 000 eurų. Romo Paliulio atsakymą, lėšų arenos pastatymui ir įrengimui užteks, ir dar daugel kitos įdomios informacijos sužinosite TVK laidoje „Miesto ritmas“, rodomoje nuo 2024-05-17.


Na, o laiško tekstą galite perskaityti žemiau.Laiškas ateities kartoms:

Kai skaitysite šį laišką, bus prabėgęs jau ne vienas šimtmetis. Pabandykite įsivaizduoti, kaip Tauragė atrodė tuomet, kai buvo užkasama ši kapsulė – viskas kitaip nei dabar, kai skaitote šį laišką. Šioje vietoje buvo tik plynas laukas, kuris nepuošė mūsų miesto, o tauragiškių mintyse buvo svajonė Tauragėje turėti objektą, kuriame visi galėtų sportuoti, turėti kultūrinius renginius bei leisti laisvalaikį taip, kaip tai daro didžiųjų miestų gyventojai.

Daugiafunkcio sporto ir kultūros centro statybos pradėtos 2023 metais, o šiandien, 2024 m. gegužės 17 d., kai pasirašome šį laišką, jos jau yra įsibėgėjusios ir tai yra pavyzdys, kad svajonės gali virsti realybe, todėl ir Jums, mūsų ateities kartoms, palinkėsime nenustoti svajoti, kad ir kokiame laikmetyje gyventumėte.

Ne vienerius metus trukusias diskusijas dėl objekto reikalingumo, dydžio, paskirties bei vietos pasirinkimo vainikavo 2023 metais paskelbtas pirkimų konkursas, kurį laimėjo generalinis statybos rangovas UAB „Gilesta“. Per 36 mėnesius rangovas įsipareigojo pastatyti Daugiafunkcį sporto ir kultūros centrą. Šiame centre numatyta, kad patalpos bus pritaikytos bent 8 sporto šakoms, tarp kurių – krepšinis, tinklinis, imtynės, badmintonas, mini futbolas ir kitos sporto šakos. Patalpose bus įrengti 3 bėgimo takai, smėlio tinklinio salė su trimis aikštelėmis, tai leis atletams sportuoti ir šaltuoju metų sezonu. Šis centras bus pritaikytas ne tik sportui, bet ir kultūriniams renginiams. Įgyvendinus šį projektą Tauragėje galės vykti renginiai, kurie savo dydžiu stebins ne vieną tauragiškį ir miesto svečią. Iš viso centre bus įrengta 1500 sėdimų vietų, tačiau kultūrinių renginių metu pastatas galės sutalpinti apie 2500 žmonių. Statomo objekto plotas – daugiau nei 8000 kvadratinių metrų, o pasirašytos sutarties vertė – 19 491 285 Eur.

Šiandien, žymėdami šio itin svarbaus objekto statybas, mes įkasame Laiko kapsulę su laišku ateities kartoms. Šio laiško turinys neleis užmiršti, nuo ko viskas prasidėjo. Tikime, kad užbaigus Daugiafunkcio sporto ir kultūros centro statybas, turėsime puikų pavyzdį, kad sunkiu darbu mes galime rytojų kurti šiandien, o jo naudą pajus kiekvienas apsilankęs Tauragėje.

Tai liudijame savo parašais.

Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas

UAB „Gilesta“ vadovas Romas Paliulis

427