TVK

Draudenių ežero pakrantė per porą metų bus kardinaliai atnaujinta

Draudenių ežeras, tyvuliuojantis Žygaičių seniūnijoje, yra didžiausias ir šiuo metu vienintelis ežeras Tauragės rajone, labiausiai pritaikytas poilsiui ir pramogoms. Draudenių ežero pakrantė ir teritorija aplink ežerą netrukus turėtų pradėti keistis. Apie pokyčius - pokalbis su Tauragės rajono savivaldybės Statybos skyriaus vedėju Faustu Sragausku bei Žygaičių seniūnijos seniūne Lina Baziliauskiene.

Statybos skyriaus vedėjas sako, kad apie Draudenių ežero pakrantės darbus svarstyta jau seniai, bet tik 2021 metais viskas pajudėjo įgyvendinimo link. Didžiąją dalį lėšų skyrė Europos sąjunga, o likusią dalį, kai jau bus laimėtas darbų rangovo konkursas ir bus padaryta sąmata, padengs Tauragės rajono savivaldybė.

Žygaičių seniūnijos seniūnė Lina Baziliauskienė TVK patvirtino, kad seniūnijos gyventojai nebuvo „palikti už borto“ ir gana aktyviai domėjosi projektu ir bendruose susirinkimuose teikė savo pasiūlymus, ką norėtų Draudenių ežero pakrantėje išvysti. Žygaitiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai artėjančiais pokyčiais džiaugiasi. Seniūnė sako, kad Žygaičių seniūnijos gyventojų norai nėra neįgyvendinami.

L. Baziliauskienė mano, kad pakrantė pasisekimą turės tarp atostogautojų su kemperiais. Prie Draudenių ežero bus suprojektuotos aštuonios vietos, skirtos šiems turistiniams automobiliams, o prie jų bus įrengta visa reikalinga ilgesniam stovyklavimui pritaikyta infrastruktūra.

Apie veiklų įvairovę atnaujintoje pakrantėje kalba ir Statybos skyriaus vedėjas F. Sragauskas. Pavyzdžiui, prie Draudenių ežero bus įrengti trys paplūdimiai, pritaikyti skirtingų tipų poilsiautojams. Taip pat bus įrengiamas takas ir palei visą tvarkomą ežero pakrantę – nuo salos iki paskutinio paplūdimio. Ir tai dar – ne visos statybos.

Statybų skyriaus specialistas neslepia – vieną kaip iš sektinų rekreacijai pritaikytų ežerų buvo nurodęs Paršežerio ežerą Šilalės rajone, tačiau juk kiekvienas ežeras turi kažką unikalaus ir tik jam būdingo, sako F. Sragauskas.

Konkursą laimėjęs rangovas, pagal sutartį, 6 ha plotą turėtų sutvarkyti ir įvykdyti statybų darbus per 24 mėnesius.Reportažas nuo Draudenių ežero pakrantės - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-05-16.

269