TVK

LR Prezidentūros nuotr.  

Prezidentas Genovaitei Venckaitienei įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį

Tauragės raj. sav. nuotrauka  

Gegužės 4 d. Motinos dienos proga prezidentas Gitanas Nausėda Prezidentūroje įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius, skirtus už nuopelnus motinystei ir globai. Iš prezidento rankų apdovanojimus atsiėmė 51 moteris – 44 mamos ir 7 globėjos.

„Tik beribė mamos šiluma, apgaubianti vaikus švelnumu ir rūpesčiu, leidžia patirti pasaulį kaip pačią saugiausią ir svetingiausią vietą, o jame išvysti save – išskirtinį, nepakeičiamą, būtiną ir, visų svarbiausia, – mylimą“, – pranešime teigė G. Nausėda.

„Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanota ir Papušynės k. (Tauragės raj.) gyventoja Genovaitė Venckaitienė, užauginusi net dešimt vaikų - visi jie tapo pilietiškais Lietuvos sūnumis ir dukromis. Trys iš užaugintų vaikų yra žinomi graikų-romėnų imtynių sportininkai. Valdemaras Venckaitis atstovavo Lietuvą Pekino olimpinėse žaidynėse, Edgaras Venckaitis atstovavo Lietuvą ir užėmė 7 vietą Londono olimpiadoje, o Rio de Žaneiro olimpiadoje – 11 vietą. Jauniausia Genovaitės atžala - Mindaugas - šiemet iškovojo Lietuvai kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Kaip rašoma Tauragės rajono savivaldybės puslapyje: „Ordino medaliu apdovanota mama ne tik užaugino ir tinkamai išauklėjo 10 vaikų, bet ji yra ir pozityvios motinystės, atsakingumo, pasiaukojimo pavyzdys, įkvėpimo šaltinis ne tik savo vaikams, anūkams, kurių turi 5, bet ir visuomenei, bendruomenei, valstybei.“Parengta pagal Tauragės rajono savivaldybės bei Lietuvos Respublikos Prezidentūros informaciją

152