TVK

Pėsčiųjų žygis „KODAS: MĖLYNA“ pakvietė pasigrožėti europietiška Taurage

Lietuva šiemet mini narystės Europos Sąjungoje 20-metį. Tradiciškai kasmet „Europe Direct Tauragė“ organizuoja renginių ciklą, skirtą paminėti Europos dieną. Vienas iš tokių renginių buvo gegužės 4 dieną, šeštadienį, vykęs pėsčiųjų žygis „KODAS: MĖLYNA“. Apie žygio idėją papasakojo Tauragės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė bei informacijos centro „Europe Direct Tauragė“ vadovė Isvalda Aleknienė.

Žygyje buvo galima rinktis iš dviejų trasų. Ilgoji, Mėlynoji trasa driekėsi 14 km, o trumpoji, Geltonoji - 6 km trasa, buvo pritaikyta šeimoms su mažais vaikais, žmonėms, turintiems judėjimo negalią, arba tiems, kas nėra ilgų distancijų mėgėjai. Prisijungdami į 14-os kilometrų žygį daugiau apie Tauragę sužinoti ketino ir specialiai į žygį iš Kauno atvykę Jūratė, Nerijus bei jų keturkojis draugas. Trumpesniąją trasą rinkosi mama Renata su savo dviem dukrom. Tauragiškės Renatos mažiausiajai - vos 5 mėnesniai. Žygeivių lūkesčius ir motvyaciją sužinosite pasiklausę jų interviu.

Išbandymų metas, kaip visur suspėti organizuojant renginius, yra ir informacijos centro „Europe Direct Tauragė“ vadovei I. Aleknienei: „Vos spėju suktis“, - sako „Europe Direct Tauragė“ vadovė. Moteris šypsosi: žygis „KODAS: MĖLYNA“ - mankšta ne tik kojoms, bet ir protui, mat, naudodamiesi išmaniąja programėle, žygio dalyviai ne tik žinojo, kuria kryptimi eiti, tačiau turėjo galimybę ir perskaityti bei išgirsti 20 įdomių faktų apie Europos sąjungą.

Dalyvauti šeštadienio žygyje internetu užsiregistravo apie 800 žmonių, tačiau nesiregistravusiųjų iš anksto ir norinčių įsilieti į žygeivių gretas taip pat buvo nemažai.

Tiek 14-os kilometrų Mėlynoji trasa, tiek 6-ų km Geltonoji turėjo aiškias kelio nuorodas, kur žygeiviams pasukti. Prieš iškeliaudami gyventojai galėjo pasitikrinti savo sveikatą su Tauragės visuomenės sveikatos biuru, o žygyje jaustis saugūs, nes kelionėje, jeigu būtų prireikę, buvo galima rasti vaistinėlių. Visus žygeivius prižiūrėjo MTB dviračių klubo nariai.Reportažas iš žygio „KODAS: MĖLYNA“ - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-05-06.

212