TVK

Minint narystės ES dvidešimtmetį, Tauragės kultūros centre atidaryta paroda

Daugiau kaip prieš 20 metų Lietuvos piliečiai referendume pritarė stojimui į Europos Sąjungą. Už Lietuvos narystę Europos Sąjungoje pasisakė 91,07 proc. balsavusiųjų.
Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį, gegužės 2 d., Tauragės kultūros centre atidaryta paroda „Lietuvos kelias į Europos Sąjungą: istorinis apsisprendimas“.
Prieš parodą renginių vedėjas Laimonas Rimkus kalbino buvusį miesto merą, dabartinį tarybos narį Sigitą Mičiulį, kuris pokalbio pabaigoje pakvietė visus aktyviai reikšti savo nuomonę dar viename Lietuvai svarbiame referendume gegužės 12-ą dieną.

Parodos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos grupės vadovė Laimutė Pilukaitė.

Net praėjus 20-čiai metų po įstojimo į Europos sąjungą, tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje yra euroskeptikų, tačiau L. Pilulkaitė sako, kad kiekvienas turi teisę į savo nuomonę ir visa laimė, kad Lietuvoje yra demokratija, leidžianti nuomonių įvairovę.

Kartais yra svarstoma, kad, jei ne Europos sąjunga, nelabai toli Lietuva būtų pažengusi, arba pažangos procesas judėtų kur kas lėčiau. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos grupės vadovė mano, kad šalies brandumą bei pažangų mąstymą rodo ir tai, kaip Lietuva padeda nuo karo kenčiančiai Ukrainai.

Europos sąjunga – nuolat atsinaujinanti, tobulėjant bendrija, tad ir iššūkių, kuriuos reikia spręsti, pasitaiko visokių. Keičiasi keliavimo bei saugumo prioritetai, didesnis dėmesys skiriamas užkardyti dezinformacijos sklaidą, keliami aktualūs klimato kaitos klausimai, sprendžiamos su šiltnamio efektu susijusios pasėkmės ir kita.

Europos sąjungoje yra 27-ios Europos valstybės. Ar galima tolesnė bendrijos plėtra?
L. Pilukaitė patikina, kad, net ir labai palaikant Ukrainos kandidatūrą į ES nares, vis tik tam tikri nustatyti bendrieji stojimo principai galioja visoms šalims kandidatėms ir, jei yra sričių, kurios neatitinka kriterijų, šalys kandidatės, norėdamos patekti į ES sudėtį, turi jas sutvarkyti.

Parodoje „Lietuvos kelias į Europos sąjungą“ eksponuojamos Džojos Gundos Barysaitės, Ramūno Danisevičiaus, Jono Staselio ir kitų žinomų fotografų nuotraukos.
Parodą Tauragės kultūros centre bus galima aplankyti iki gegužės 16 d. Parodos lankymas – nemokamas.Pokalbis su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos grupės vadove - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-05-03.

150