TVK

Lakštingalų slėnyje pagerbtas jo įkūrėjas Aleksandras Judelis

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio atsakomybėje yra daugelio tauragiškių pamėgtas Lakštingalų slėnis, įkurtas dar 1969 m. tuometinio Tauragės miškų ūkio vadovo Aleksandro Judelio. Balandžio 29-ą dieną A. Judeliui būtų sukakęs garbus 100-o metų jubiliejus. Šia proga Lakštingalų slėnyje atidengta atminimo skulptūra, skirta pagerbti gamtos mylėtoją, nuo kurio ir prasidėjo Lakštingalų slėnio istorija. Koks reikšmingas Lakštingalų slėnis buvo jos tėčiui TVK papasakojo Margarita, šviesaus atminimo miškininko dukra.

Geru žodžiu miškininką Aleksandrą mini ir Vaidotas Šliogeris, kuris vaikystėje, kaip Alijošiškės kaimo gyventojas, dažnai apsilankydavo Lakštingalų slėnyje ir su čia dažnai būnančiu miškininku rasdavo bendrą kalbą bei turėjo galimybę stebėti kaip per metų metus vieta keičiasi. Aplinkos apsaugoj dirbantis Vaidotas Šliogeris sako, kad ir Tauragės girininkijos yra pavyzdinės.

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Bronislovas Ambrozas taip pat antrina minčiai, kad Tauragės miškai yra gerai bei teisingai prižiūrimi, o ateinantys pasikeitimai – į gera. Šiuo metu miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio darbuotojai skuba atlikti būtiniausius darbus. Miškininkas iš didžiosios M raidės, Aleksandras Judelis, tuo, kaip dirba Miškų urėdijos Tauragės padalinys, panašu, liktų nenusivylęs, svarsto B. Ambrozas.


Apie reikšmingą A. Judelio indėlį į Lakštingalų slėnio kūrimą, jo asmenybę ir apie tai, kokios reformos palietė Tauragės medelyną, žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-04-29.

188