TVK

Tauragėje – jau tretieji grupinio gyvenimo namai

Namų gyventojas Viktoras  

Kovo 1-ą dieną, vykdant institucines pertvarkas, į naujausius grupinio gyvenimo namus, Tauragėje, Rydštato gatvėje, iš Adakavo socialinių paslaugų namų atsikraustė 10 asmenų. Tauragėje pastatyti antrieji grupinio gyvenimo namai. Dar vieni tokie namai yra Norkaičiuose. Prieš porą dienų šie namai buvo pagerbti Tauragės mero ir kunigo Roko Maziliausko apsilankymu. TVK taip pat užsuko aplankyti naujakurių.

Grupinių namų gyventojai Virgita, Viktoras ir Irma taip pat džiaugiasi ramesniu gyvenimu čia, Rydštato gatvėje, negu buvusiu gyvenimu Adakavo socialinių paslaugų namuose.

Name gyvena 6 moterys ir 4 vyrai. Jauniausiai gyventojai yra 39-eri, o vyriausiai – 62-ji. Gyventojams su buities bei kitais darbais susitvarkyti padeda 6 darbuotojai.

Grupinio gyvenimo namų socialinė darbuotoja Lina Rimkienė išduoda paslaptį, jog namuose netrukus atsiras namų bibliotekėlė. Skaitymas padeda gyventojams tobulėti – turtina žodyną, kai kuriems praverčia gerinti rašymo įgūdžius. Rasis ir šiltnamis, bus pasodinta įvairių sodinukų, gėlių.

Tačiau ne viskas priklauso vien nuo bendruomenės. Lina prasitaria, kad Rydštato gatve sunkoka važiuoti - būtų gerai, jei kelias būtų dažniau greideriuojamas.

Ateityje Adakavo socialinių paslaugų namuose Adakave liks tik 141 gyventojas, kuriam reikės nuolatinės priežiūros, visi kiti gyventojai namus ras grupinio gyvenimo name arba būste pagal apsaugoto būsto „Nuo globos link galimybių“ projektą.


Apie kasdienį gyvenimą ir gyventojų darbus savuose namuose - TVK laidos „Miesto ritmas“ reportaže nuo 2024-04-25.

124