TVK

Šilalės trečiojo amžiaus universitetas: Begalinis noras gyventi prasmingai

Balandžio 24-ąją, trečiadienį, žiūrėdami spektaklį „Kas apsakys dzūkių linksmybes“, savo kursą užbaigė 417 jau dvyliktus įkūrimo metus skaičiuojančio Šilalės trečiojo amžiaus universiteto studentų.

Pradžioje trečiojo amžiaus universitetą ryžosi lankyti vos per septyniasdešimt senjorų, dabar jų – jau virš 400-ų. Šiuo metu yra sudarytos net 9 studentų grupės, išsibarsčiusios po visą Šilalės rajoną: Kvėdarnoje, Upynoje, Laukuvoje, Kaltinėnuose, Pajūryje, Šiauduvoje, Bijotuose ir Žadeikiuose. Upynoje yra jauniausi universiteto studentai – jų amžiaus vidurkis 65-eri metai, o vyriausiųjų ir, beje, vienų aktyviausių studentų titulas atitenka Žadeikių grupei.

Per visus mokslo metus, trečiojo amžiaus universiteto studentai ne tik keliauja, lanko spektaklius, koncertus, parodas, bet ir mokosi naujų gyvenime praverčiančių dalykų, pavyzdžiui, pasisemia žinių apie bitininkystę, sodininkystę, mokosi pinti vainikus, kurti paveikslus iš samanų.

Birutė Jankauskienė - Šilalės švietimo pagalbos tarnybos direktorė tikisi, kad 2024 metais prie Šilalės trečiojo amžiaus universiteto prisijungs dar mažiausiai 20 narių. Senjorai mėgaujasi bendramokslių susibūrimais ir įvairiomis veiklomis, ir tai – geriausia reklama, mano Švietimo pagalbos tarnybos direktorė.

Šilalės trečiojo amžiaus universiteto neplanuotai palikti ir dvi paskaitų lankytojos – Dalia ir Birutė. Damos save linksmai vadina amžinom studentėm.
Moterys tikros – didele dalimi prie Šilalės trečiojo amžiaus universiteto klestėjimo prisideda jį kuruojančios Birutė Jankauskienė ir Erika Gargasė, o ir be savivaldybės palaikymo daug idėjų liktų neįgyvendintų.

Su trečio amžiaus universiteto nariais aštuntus metus dirbanti Erika Gargasė sako, kad ir pati iš senjorų semiasi neįkainojamos patirties, mat studentai yra nuoširdūs kaip reta.

Vyresni žmonės yra linkę atsisakyti naujų veiklų bei iššūkių, motyvuodami tuo, kad pirštai nelankstūs ar kad galva jau nebe tokia, kokia buvo anksčiau, tačiau Erika patikina, kad visi senjorai, kai pradeda užsiimti tuo, kas patinka, sukuria daug gražių dalykų. Išmoksta naudotis ir šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis.

Ant scenos susirinkusiai auditorijai sveikinimo žodį tarė Švietimo pagalbos tarnybos direktorė, kelios studentės, lektorė, Šilalės Pranciškaus Asyžiečio parapijos klebonas ir vicemerė Jolanta Skrodenienė, kuriai visa salė atsistojusi traukė ilgiausių metų, mat balandžio 24-ą dieną yra vicemerės gimtadienis. Po iškilmingosios dalies ir spektaklio, studentai rinkosi salėje pabendrauti ir su kai kuriais bendrakursiais susimojuoti iki spalio 1-os dienos, kai prasidės nauji studijų metai.


Reportažą iš renginio žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“nuo 2024-04-24.

523