TVK

Tauragės raj. sav. nuotrauka  

Tauragėje atidaryti jau antrieji bendruomeniniai vaikų globos namai

Prieš porą metų Miško gatvėje, įgyvendinant institucinės vaikų globos pertvarkos priemones Tauragės rajono savivaldybėje, duris atvėrė pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai, o balandžio 11 dieną Veterinarijos gatvėje oficialiai atidaryti antrieji. Kokie tai namai ir kaip juose ugdomi tėvų globos netekę vaikai, kalbėjomės su Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuviene.

Nors valstybės interesas ir siekis yra didelių institucinių vaikų globos namų pertvarka, vis tik tikslas kol kas neįgyvendintas, tačiau Ligita Rimkuvienė patikina, kad Tauragėje institucinių vaikų globos namų, kuriuose glaustųsi daug tėvų globos netekusių vaikų, jau nebėra - vaikai apgyvendinami globėjų, šeimynos ar bendruomeninių vaikų globos namuose. Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos nuomone, tokio tipo kaip Miško ir Veterinarijos gatvėse esantys namai padeda vaikams jaustis kaip šeimoje, formuoja socialinius įgūdžius.

Tauragės šeimos gerovės centro, kuriam ir patikėta rūpintis bendruomeniniuose globos namuose gyvenančių vaikų gerove, direktorė Danguolė Račkauskienė taip pat tikra, kad tokio tipo namai yra visokeriopa nauda augančiam vaikui, ir naujų bendruomeninių namų gyventojų bei darbuotojų nuotaikos vis dar pakilios.

Kasdienio gyvenimo akimirkomis bendruomeniniuose globos namuose paprašėme pasidalinti šalia vaikų esančio artimiausio žmogaus – socialinės darbuotojos Irenos Biknerienės. TVK viešint naujuosiuose vaikų globos namuose, visas pastatas skendėjo gardžiuose gaminamo maisto kvapuose. Socialinė darbuotoja sako, kad vaikams gaminti patinka.

Namuose, Veterinarijos gatvėje, gyvenantis Rokas, TVK patvirtino, kad po truputį išties pradeda jaustis kaip namie. Rokas prasitarė, kad nors gimė ir auga mieste, yra tikras sodo ir daržo mylėtojas – jau dabar nekantrauja sulaukti šiltnamio statybų, daržo apsodinimo, svajoja ir apie vaismedžius bei vaiskrūmius.

Bendruomeniniuose globos namuose gyvena ir pavieniai vaikai, ir vaikai iš tų pačių šeimų – broliai bei sesės. Į vieną būrį galbūt juos ir suvedė panašios gyvenimo aplinkybės, tačiau kiekvienas iš vaikų yra auganti asmenybė, tad ir bendruomeninių vaikų globos namų tikslas yra ugdyti žmogų, kuris geriausias savo savybes atrasti, atskleisti ir puoselėti gali augdamas aplinkoje, kuri supažindina su tuo, kas ir yra vadinama namais.


TVK reportažą iš naujųjų bendruomeninių vaikų globos namų Veterinarijos gatvėje žiūrėkite nuo 2024-04-15 laidoje „Miesto ritmas“.

132