TVK

Baltosios pirštinės kviečia prisijungti prie nepriklausomų rinkimų stebėtojų

Likus mėnesiui iki Lietuvos prezidento rinkimų, „Baltosios pirštinės“ atsakingai ruošiasi užtikrinti jų skaidrumą ir kviečia pilietiškus gyventojus tapti nepriklausomais stebėtojais.

Šiemet Lietuvos piliečių laukia rinkimų maratonas: gegužę rinksime prezidentą, birželį – Lietuvos atstovus į Europos Parlamentą, spalį – Seimo narius. Toks rinkimų skaičius gali lemti didesnę pažeidimų riziką – nors pastaraisiais metais organizacijos stebėtojai itin retai fiksuoja galimus rinkėjų papirkimo atvejus, nuolat kartojasi rinkimų agitacijos pažeidimai ir apylinkių komisijų narių daromos klaidos. Šie pažeidimai gali iškreipti kandidatų lygiateisiškumą ar net paveikti rinkimų rezultatus, todėl „Baltosios pirštinės“ ragina gyventojus nelikti abejingiems ir prisidėti prie tinkamo rinkimų proceso užtikrinimo.

„Baltųjų pirštinių“ rinkimų stebėtojai gali laisvai pasirinkti kiek, kada ir kur stebėti rinkimus – kiekviena tam skirta valanda padeda užtikrinti rinkimų skaidrumą. „Baltosios pirštinės“ itin vertina piliečių pastangas, todėl būsimiems stebėtojams suteikiama visa reikalinga informacija, į ką reikėtų atkreipti dėmesį stebint rinkimų procesą, jie apmokomi, kaip elgtis pastebėjus galimą pažeidimą. Rinkimų stebėtojai turi teisę stebėti ne tik balsavimą rinkimų dieną, bet ir išankstinį balsavimą savivaldybėse, specialiuose punktuose bei namuose, taip pat – balsų skaičiavimo procedūrą.

Nepriklausomais rinkimų stebėtojais gali tapti pilnamečiai asmenys, nepriklausantys nė vienai partijai, nedirbantys politinio pasitikėjimo postuose, neužsiimantys agitacija ir atitinkantys kitus rinkimų kodekso reikalavimus. Stebėtojų registracija vyksta tinklalapyje http://www.baltosiospirstines.lt Užsiregistravusiems ir visus keliamus kriterijus atitikusiems žmonėms bus išduoti stebėtojo pažymėjimai.

Primename, kad pranešti apie galimus rinkimų pažeidimus gali kiekvienas! Pastebėjus nepažymėtą politinę reklamą ar galimai neteisėtus kandidatų veiksmus, kviečiame apie tai pranešti http://www.baltosiospirstines.lt/pranesti

329