TVK

V. Žalandauskienė  

Dalyvaujamajame biudžete laimėję projektai teiks naudą ne tik vietinėms bendruomenėms

Beržės dauba  

Pasibaigė dvi savaites trukęs balsavimas už dalyvaujamajam biudžetui „Dalyvauk, Taurage!“ pateiktus projektus. Jau aiškūs visų 3-jų kategorijų nugalėtojai. Apie projektus ir jų naudą kalbėjomės su „Dalyvauk, Taurage!“ kuratoriumi, mero patarėju Tadu Rapolavičiumi.

Prieš keletą metų dalyvaujamajame biudžete laimėjęs didelės vertės projektas – multifunkcinė pakyla, pastatyta pilies kiemelyje ir kainavusi Tauragės rajono biudžetui 50 000 eurų, net nespėjus ja pasinaudoti, perduota rangovui remontuoti. Ar ateityje įgyvendinant didelės vertės projektus savivaldybė gali išvengti tokių nesklandumų? Tadas Rapolavičius multifunkcinės scenos sugedimą nuostoliu nelaiko - multifunkciniam objektui yra suteikta penkerių metų garantija, tad scenos kūrėjai, pripažindami savo kaltę, ją ir privalėjo sutaisyti.

T. Rapolavičius pasidžaugia, kad dalyvaujamajame biudžete šiemet pateiktas rekordinis skaičius paraiškų. Kai kurie projektai, šiek tiek patobulinti, rinkimuose dalyvavo ne pirmą kartą. Štai laimėjęs didelės vertės projektas „Beržės dauba“ savo sėkmę šiais metais bandė trečią kartą. Mero patarėjas mano, kad tai turėtų būti paskatinimas kitiems, nelaimėjusiems, projektams nebijoti su idėja Tauragei dalyvauti dalomajame biudžete dar kartą. Apie didelės vertės kategorijos projekto „Beržės dauba“ triuškinantį rezultatą ir ką ateityje šioje dauboje bus galima išvysti, paklausėme Dacijonų bendruomenės pirmininko Mindaugo Piečos.

M. Piečia pasidalina savo bei kitų dacijoniškių Beržės daubos vizija: dauboje turėtų atsirasti amfiteatras, vaikams čiuožti skirta nerūdijančio plieno čiuožykla, takeliai pasivaikščioti, šezlongai prigulti, suoliukai prisėsti, staleliai, stoginė bei, šiek tike atokiau, elektrinių paspirtukų įkrovimo stotelė. O jei šio rekreacinio parko prie Beržės upelio lankomumas bus pakankamas, gali būti, kad poilsiautojai ar keliautojai turės galimybę nusipirkti maisto bei gėrimų iš atvažiuojančio maisto autobusiuko.

Su Tauragės miesto seniūnijoje laimėjusiu mažos apimties projekto teikėju „MTB Tauragė“ atstove, asociacijos pirmininke Vaida Žalandauskiene, susitikome prie Jūros upės, kur netrukus prasidės Tauragės dviračių parko – Pumptrack trasos idėjos įgyvendinimas. Nors Vaida sako, kad pumptrack trasa skirta tiems, kas nori tobulinti savo dviračių sporto įgūdžius, pradedantieji pumptrack trasą irgi galės išbandyti. Trasa pasidalinti galės visi, mat dviračių trasos ilgis – beveik 2 km. Dviračių trasa vingiuos po Tarailių mikrorajoną, ratu, iki „Šilo“ tinklinio aikštyno. Projektą paruošti dalyvaujamajam biudžetui padėjo įmonė „Velosolutions“. Na, o „MTB Tauragė“ galvoja ir apie naujas idėjas Tauragei.


Kas nutinka su kitais, nelaimėjusiais, dalyvaujamojo biudžeto projektais, kur jie „nugula“ ir ar Tauragės rajono savivaldybė atkreipia dėmesį į gyventojų poreikius - atsakymai TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-04-11.

124