TVK

Fotografų miesto fotoklubas turi naują vadovą

J. Petkevičius  

M. Mikutytė  

Vos prieš kelias dienas Tauragės fotografų klubo „Fotojūra“ stebėtojus bei palaikytojus pasiekė žinia, kad iš pirmininko pareigų traukiasi klubui beveik penkerius metus vadovavęs fotografas Juozas Petkevičius. Iškart „Fotojūros“ darbų sekėjai buvo supažindinti su nauja klubo vadove – žurnaliste Morta Mikutyte. Apie pokyčius ramioje fotografų klubo jūroje ir apie galimus naujus „Fotojūros“ vėjus kalbėjomės su buvusiu klubo vadovu bei dabartine vadove.

Juozas patikina, kad palikti „Fotojūros“ pirmininko pareigų negaila, nes perduodantis klubo vairą, kaip pats sako, į geras rankas, o pats savo penkerius vadovavimo klubui metus vertina su saikingu kritikos žiupsniu. Taip pat pabrėžia, kad be ankstesniųjų fotografų klubo vadovų Romualdo Vaitkaus bei Sigitos Flaksienės ir savivaldybės administracijos, fotoklubui įgyvendinti savo sumanymus būtų buvę daug sunkiau.

Tad su kokiais naujais idėjų laivais į „Fotojūrą“ įplaukia naujoji pirmininkė, ilgametė klubo narė Morta Mikutytė? Morta tvirtai sako, kad nieko drastiško nedarys - tęs klubo tradicijas, kai kurias stengsis atgaivinti, norėtų sustiprinti Tauragės fotografų bendruomenę ir suorganizuoti daugiau fotokadrų „medžioklės“ išvykų.

Jei staiga fotografų mieste neliktų fotografijos parodų, turbūt Tauragėje meno mėgėjai greitai pajustų dalies miesto savasties stygių.
Na, o fotografijos entuziastams, kol kas nesvarstantiems stoti į „Fotojūros“ gretas, fotografija pasigrožėti ar per ją apmąstyti būtį bei gyvenimo aktualijas, galima pilies fotogalerijoje bei Edukacijų salėje. Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šiuo metu eksponuojamos dvi parodos - „Gyvos žemės mintys“ bei „Kūrėjai“.


Pažintis su naująja Tauragės fotografų klubo vadove bei neliūdnas atsisveikinimas su buvusiu fotoklubo pirmininku - laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-04-09.

138