TVK

Rašantis ir kuriantis Tauragės kraštas: „Tauragės metų knyga 2023“

D. Genienė  

R. Bliūdžiuvienė  

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos Tauragės skyrius neseniai paskelbė jau vienuoliktojo tradicinio konkurso „Tauragės metų knyga 2023“ pradžią. Apie konkursą ir konkursui pristatomas knygas papasakojo bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Raselė Pocienė, o nominuotąsias knygas ir savo kūrybą – poetė ir tiesiog žmogus-orkestras - Daiva Genienė, bei poetė, rašytoja, lituanistė, pedagogė Regina Bliūdžiuvienė.

„Tauragės metų knygos“ konkurse dalyvauja knygos, leistos ne tik pavienių asmenų, bet ir bendruomenių bei draugijų. Kūrybingi, atsidavę darbui kolektyvai, gali išleisti istoriniu požiūriu svarbių ir reikšmingų knygų.

Šiemet konkursui nominuota 15 knygų: 10 knygų priskiriama grožinei literatūrai, o 5 knygos – pažintinei. Autorių knygos varžosi keturios nominacijos: Populiariausia Tauragės grožinė knyga, Populiariausia Tauragės pažintinė knyga, Aktualiausia Tauragės pažintinė knyga ir Gražiausia Tauragės knyga. Raselė Pocienė sako, kad visos tauragiškių ar Tauragės rajono gyventojų knygos, išleistos per 2023-ius metus ir esančios B. Baltrušaitytės bibliotekoje, dalyvauja konkurse.

Šiemet prie naujų vardų tauragiškių poetų pasaulyje jau galima priskirti ir Daivą Genienę, daugeliui tauragiškių pažįstamą kaip Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vadovę. D. Genienės debiutinė poezijos knyga - „Nuodėmės parabolė“. Poetė nemėgsta būti įsprausta į griežtus rėmus, tačiau sutinka, kad knygoje jos yra daug. Pro akis nepraslysta ir „Nuodėmės parabolės“ viršelis. Jį kūrė taip pat tauragiškė menininkė Sigita Flaksienė. Įdomu tai, kad „Tauragės metų knygos“ rinkimuose dalyvauja ir D. Genienės bičiulė, kolegė poetė Renata Karvelis ir net trys jos knygos, bei literatų klubas „Žingsniai“, kurio narė kūrėja taip pat yra. Tačiau Daiva patikina, kad su nominantais varžovais nesijaučia. D. Genienė apie savo kūrybą nedaugžodžiauja - eilėraštis poetę tiesiog „ištinka“. Griežto „ne“ netaria ir paklausta, ar galėtų ją ateityje „ištikti“ romanas.

„Tauragės metų knygos“ rinkimuose yra ir daugiau poetų bei rašytojų, kurių net kelios knygos dalyvauja konkurse. Kaip TVK pasakojo R. Pocienė, produktyviausiai knygas leidžia žygaitiškė lituanistė, poetė, rašytoja bei pedagogė Regina Bliūdžiuvienė. Moteris nuo 2009 m., kai išėjo į užtarnautą poilsį, išleido 32 knygas. Beje, dar 3 knygos jau suplanuotos išleisti. „Tauragės metų knygos“ rinkimuose dalyvauja 4 R. Bliūdžiuvienės knygos - 3 poezijos ir viena pažintinė apie Žygaičių kapines. Tyrinėti kapines pedagogei buvo puiki proga, kadangi tuo metu šalis dėl Covid-19 viruso buvo karantine. Poetė šypsosi, kad ėjo ten, kur esantieji bendrauti jau nebijojo. R. Bliūdžiuvienė, kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, kapinėse stebėjo gyvenimą, domėjosi antakpių puošyba, ornametais. O poezija žygaitiškei yra vidinis bendravimas ir su savimi, ir su supančia aplinka, ir galbūt su kažkuo aukščiau žmogaus. Svarbu, kad poezijoje būtų jausmas, mano Regina. Moteris savo kūrybos kažkuo išskirtine nelaiko ir švelniai ją vadina „kūrybėle“.


Pažintys su kūrybos žmonėmis ir įdėmesnis žvilgsnis į Tauragės bei Tauragės krašto gyventojų knygas - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-04-04.

387