TVK

Pasitikėjimas Tauragės policija – aukščiausias tarp visų Lietuvos apskričių

Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (VRM) iniciatyva atliktos „Spinter tyrimai“ gyventojų apklausos duomenimis, net 89 proc. Tauragės apskr. gyventojų pasitiki policija, ir tai yra vienas pozityviausių vertinimų tarp visų šalies tirtų apskričių.

Nuo 2019 m., kaip rodo apklausos, pasitikėjimas Tauragės policija didėja kasmet ir per pastaruosius penkerius metus pakilo 20-čia procentų.

2023 m. rugsėjo–lapkričio mėn. atlikta gyventojų apklausą, kurios metu buvo apklausti 3023 15–75 m. amžiaus respondentai. Tarp 10 Lietuvos apskričių, labai teigiamai įvertinta situacija Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) aptarnaujamoje teritorijoje.

Tauragės apskr. gyventojai (89 proc.) išreiškė didžiausią pasitikėjimą pareigūnų darbu tarp visų Lietuvos apskričių. Taip pat jie geriausiai įvertino kriminogeninę situaciją savo gyvenamojoje vietovėje (84 proc.) bei palankiausiai įvertino savo žinias kaip reikėtų elgtis ekstremaliųjų situacijų metu (64 proc.).

Labai teigiamai Tauragės apskrities VPK aptarnaujamos teritorijos gyventojai įvertino ir saugumo jausmą savo gyvenamojoje vietovėje (91 proc.). Geriau situaciją įvertino tik Šiaulių apskr. gyventojai – 92 proc. Mažą riziką tapti nusikaltimo auka nurodė jaučiantys 79 proc. Tauragės apskrities gyventojų. Palankiau situaciją įvertino tik Telšių apskrities respondentai – 81 proc.

2024 m. vasario 22 d. Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ pilies menėse vykusio Tauragės apskrities VPK 2023 metų veiklos ataskaitos pristatymo metu susirinkusieji supažindinti su kriminogenine situacija aptarnaujamoje teritorijoje. Pasidžiaugta sėkmingais ikiteisminių tyrimų rezultatais, svarbiausiais 2023 m. įstaigos pokyčiais, aktyviu darbu su bendruomenėmis, pristatyti veiklos prioritetai 2024 metams. Aptarta ir eismo saugumo situacija Tauragės apskrities VPK aptarnaujamojoje teritorijoje.

Tauragės apskrities VPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius išskyrė problemiškiausias sritis, tokias kaip smurtas artimoje aplinkoje ir eismo saugumo stiprinimas, akcentavo vykdomus bendrus patruliavimus su karo policija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais ir kitomis institucijomis.

Diskusijos metu su savivaldos atstovais buvo aptarta apie vaizdo kamerų įdiegimą ir jų atnaujinimą, pareigūnų pritraukimo finansavimo programą, atkreipė dėmesį į narkotinių medžiagų vartojimą, ypač ugdymo įstaigose, kontrolės priemonių stiprinimą bei testų reikalingumą.

Policijos pareigūnai pabrėžė, kad saugią aplinką galima kurti tik bendromis pastangomis, dėkojo gyventojams už parodytą pasitikėjimą bei pažadėjo toliau ginti, saugoti ir padėti.Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

94