TVK

Tauragėje pradedamos dalinti socialinės kortelės

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, kad nuo 2024-ų m. nepasiturintiems gyventojams nebebus maisto produktų ir higienos prekių dalijimų. Nuo šių metų patys gyventojai galės rinktis maisto ir higienos prekes pagal asmeninį poreikį. Gyventojai, gavę paramą maistu, gaus socialines korteles, kuriomis ir naudosis. Tauragę taip pat jau pasiekė socialinės kortelės. Jas pradedama dalinti šiandien (2024-02-20). Į kai kurias seniūnijas socialinės kortelės bus nuvežamos. Apie socialines korteles bei maisto donacijas kalbėjomės su Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuviene bei „Maisto banko“ Tauragės padalinio koordinatore Rasa Krištopaitiene.

Ligita Rimkuvienė mano, kad socialinės kortelės yra ne tik patogesnis paramos variantas gyventojams, bet ir leidžia sudėtingesnėje situacijoje esantiems žmonėms jaustis oriau. Gauti socialinę kortelę ir donaciją galima ir išimtiems tvarka, jei vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos per mėnesį vienam nariui viršija 1,5, bet neviršija 2,5-ų valstybės remiamų pajamų dydžio. Tai yra, jei asmuo yra pensinio amžiaus, neįgalusis, vienas augina vaikus, yra prieglobsčio prašytojas ar kita.

Socialinio skyriaus vedėja taip pat kviečia nesikuklinti ir apsilankyti „Maisto banko“ valgykloje.

Apie maisto prekių atiduotuvę, atidarytą praeitą ketvirtadienį ir įsikūrusią Centro turgaus 18 numeriu pažymėtame kioske, bei apie socialines korteles detaliau papasakojo „Maisto banko“ Tauragės padalinio vadovė Rasa Krištopaitienė.


Kur ir kokias prekes bus galima įsigyti su socialine kortele, kada kortelėse atsiras pirmieji paramos pervedimai ir kur yra Tauragėje maisto atiduotuvė, sužinosite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-02-20.

279