TVK

G. Urmonaitė ir LR Prezidentas G. Nausėda  

Režisierei G. Urmonaitei prezidentūroje įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Lietuvai

Dešinėje - G. Urmonaitės dukterėčia Rita  

Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje.

Pradėdamas iškilmingą apdovanojimų ceremoniją Prezidentas priminė, kad vienas Nepriklausomybės Akto signatarų Petras Klimas apie Vasario 16-ąją yra rašęs, kaip apie dieną, kai Lietuvos Taryba, „bendrais Lietuvos reikalais vedina, vėl suėjo į tvirtą vienybę“.

„Šiandien mes tarsi naujai atrandame valstybės atkūrimo jaudulį. Visi kartu ne tik žodžiais, bet ir veiksmais išreiškiame tikėjimą, kad nuoširdus bendrystės jausmas visada pranoks mūsų skirtumus ir padės mums siekti bendrų tikslų. Taip, kaip tikėjo Petras Klimas, asmeniškai daug prisidėjęs, kad 1918 metų pradžioje būtų pasiektas kritiškai svarbus Lietuvos Tarybos narių sutarimas“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, valstybės atkūrimo diena parodo, koks svarbus mūsų bendras pasirengimas dirbti Lietuvai, ją stiprinti ir garsinti jos vardą visame pasaulyje. Pasak šalies vadovo, neatsitiktinai būtent Vasario 16-ąją tradiciškai įteikiami valstybės apdovanojimai tiems Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams, kurie savo darbais prisideda prie mūsų šalies augimo, klestėjimo ir jos žmonių gerovės, taikių ir produktyvių tarptautinių ryšių plėtros. Kiekvienais metais turime progą įsitikinti, kad šiandienos pasaulyje nesame vieniši – turime daugybę partnerių, sąjungininkų ir draugų.

„Noriu ištarti nuoširdų ačiū visiems ir kiekvienam, kas rūpinatės bendrais Lietuvos reikalais ir daugelio iššūkių akivaizdoje kuriate mums taip reikalingą vienybę. Vienybę, kuri taip įspūdingai peržengia mūsų šalies ribas ir sujungia Lietuvą su bendraminčiais visame pasaulyje. Tegul Jūsų visų darbai tampa įkvepiančiu pavyzdžiu ir visuomet liudija šviesos pergalę prieš tamsą!“, – susirinkusiems Prezidentūros Baltojoje salėje sakė šalies vadovas.

Vasario 16-osios proga paskelbtu dekretu Prezidentas apdovanojo 13 užsienio valstybių piliečių ir 89 Lietuvos Respublikai nusipelniusius žmones. Vienas iš tokių žmonių - Tauragėje gyvenanti ir Tauragės kultūros centre dirbanti liaudies režisierė Genovaitė Urmonaitė. Režisierė savo „Facebook“ paskyroje parašė:

„Vasario 16-osios šventė šiandien man ypatinga. Esu apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Šią šventinę visai Lietuvai dieną apdovanojimą Prezidentūroje įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
Į tą dieną ėjau ir einu kasdien. Su meile darbui, be pompastikos, panegirikos, be veidmainystės, turto troškimo, melo, skriaudos darymo artimam… Ar su mėgėjų teatru, ar vienuose ar kituose daug dešimtmečių trunkančiuose koncertuose, susitikimuose, įvairaus pobūdžio renginiuose su iškiliausiais Lietuvos menininkais, ar dalyvaudama užsienyje su meninias pasirodymais, ar… ar… visada jaučiu partnerius scenoje,- jie susipažinus lieka visam gyvenimui mano artimais draugais, visada jaučiu žiūrovus, kuriems noriu suteikti džiaugsmo, meno ir savęs pažinimo, noriu, kad jiems būtų šviesiau eiti LIETUVOS keliu!!!
Su Lietuva, brangieji!!!
P. S. Dar nusilenksiu Tau, Žeme ir Žmogau.
Dar nusilenksiu atskirai keletui žmonių, kurie su manimi kasdien.“

Tarp apdovanotojų yra Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio sutuoktinė Olena Zelenska už indėlį kartu su visa ukrainiečių tauta kovojant už laisvę, Ukrainos valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą, už nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Ukrainos tarpvalstybinius santykius, profesorė Irena Milkevičiūtė, už išskirtinę pedagoginę veiklą, už suformuotą savitą operinio dainavimo mokyklą, už išugdytus iškilius menininkus. Apdovanojimą iš Prezidento rankų taip pat gavo pianistas ir kompozitorius Andrius Žlabys, Lietuvos policijos kapelionas kun. Algirdas Toliatas, operos solistas Rafailas Karpis ir kiti iškilūs, Lietuvai nusipelnę asmenys.Prezidento komunikacijos grupė

277