TVK

Gulbė giesmininkė. Augusto Raudoniaus nuotr.  

Tauragės krašte paukščiai ant sparnų jau parnešė pavasarį

Dirvinis vieversys. Roberto Patronaičio nuotr.   

Tundrinės, želmeninės, baltakaktės žąsys. Augusto Raudoniaus nuotr.  

Pempė. Augusto Raudoniaus nuotr.  

Gulbė giesmininkė. Augusto Raudoniaus nuotr.  

Neseniai Lietuvos ornitologų draugijos feisbuko puslapyje ornitologas Augustas Raudonius parašė: „Tauragės krašte vieversiai jau net būreliais traukia!“ A. Raudonius - Pajūrio tyrimų ir planavimo instituto bei Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas. Kadangi jauno vyro giminės gyvena Lauksargių apylinkėse, ornitologas mielai atvyksta stebėti, fotografuoti ir Tauragės krašto sparnuočius. Vasario 14-ą dieną Augustas gamtoje fotoaparatu užfiksavo daugybę, kaip pats sako, pavasarį ant sparnų atnešusių paukščių. Ornitologo nuotraukose - Lauksargių seniūnijoje pastebėtos gulbės giesmininkės, įvairios žąsys (tundrinės, želmeninės, baltakaktės). Laukuose aplink Tauragę Augustas stebėjo daugiau nei 50 vieversių, kelis tūkstančius žąsų, taip pat buvo aiškiai matomos gervės, gulbės ir pempės.

„Kalbant apie vieversius, tai šie paukščiai dėl besikeičiančio klimato sugrįžta maždaug dviem savaitėm anksčiau nei įprastai. Dėl tos pačios klimato kaitos anksčiau parskrenda ir gervės bei žąsys, o gulbės, būna, ir žiemoti pasilieka. Visi šie paukščiai yra artimieji migrantai - žiemoja Europoje, todėl, vos tik pajutę šilumą, pradeda traukti į perėjimo vietas. Žmonės dažnai baiminasi, jog taip anksti grįžę paukščiai gali sušalti, tačiau tai - mitas“, - patikina A. Raudonius. „Iš tikrųjų paukščiai vos pajutę atšalimą vėl skrenda atgal pietų ar vakarų kryptimi.“

Tad galima drąsiai sakyti, kad, nepaisant galimų būsimų oro išdaigų, pavasaris jau čia, o paukščiai instinktyviai savimi moka pasirūpinti, tad žmonės tiesiog turėtų gerbti gamtą ir į jos ritmą minimaliai kištis.


Nuotraukose - A. Raudoniaus fotokadrai iš Lauksargių apylinkių.

1751