TVK

Šilalės rajone, Pajūryje, atidarytas naujas karinis miestelis

KAM ministras A. Anušauskas  

Vasario 1 d., Šilalės rajone, Pajūryje, oficialiai atidarytas naujai pastatytas karinis miestelis, skirtas brg. gen. Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionui. Tai - pirmasis tokios apimties Lietuvos kariuomenės infrastruktūros objektas naujai pastatytas nuo Lietuvos nepriklausomybės pradžios.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžė, kad karinių miestelių statybos – ypatingos reikšmės projektas, kuriuo siekiama užtikrinti fizinę infrastruktūrą nuolatiniam Lietuvos kariuomenės kovinių pajėgumų dislokavimui, gerinti karių tarnybos sąlygas, kovinės technikos priežiūros galimybes bei didinti individualiam karių rengimui skirtos infrastruktūros kokybę.

„Šiandien atidarome Pajūrio karinį miestelį, netrukus Vilniaus rajone atidarysime dar vienus naujus namus, skirtus Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalionui Rokantiškėse, pavasariop duris atvers naujas karinis miestelis Šiauliuose. Tai pirmieji naujai pastatyti kariniai miesteliai, suteikiantys kariams tokias sąlygas, kokias būtina turėti NATO kariuomenei. Tokie infrastruktūros projektai tiesiogiai prisideda prie nacionalinio saugumo stiprėjimo bei atgrasymo politikos tęstinumo“, – sakė A. Anušauskas.

Naujasis miestelis Pajūryje iškilo šalia modulinės konstrukcijos kareivinių, kuriose nuo 2019 m. dislokuoti ir tarnybą atlieka Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ brg. gen. M. Pečiuliono artilerijos bataliono kariai. Naujai pastatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: štabas, kareivinės, valgykla, medicinos punktas, uždarų patalpų bei lauko erdvių sporto kompleksas, ramovės pastatas, rikiuočių aikštė, įrengti keliai. Miestelyje taip pat iškilo ir nauji technikos parko statiniai. Bataliono dydžio vienetui skirto karinio miestelio plotas – 9,47 ha.

„Pajūrio karinis miestelis – tai pirmasis nuo nulio pastatytas ir pilnai įrengtas karinis dalinys nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Džiaugiuosi, kad mūsų kariams suteikiamos puikios tarnybos ir kovinio rengimo sąlygos, kurios savo kokybe nenusileidžia Vakarų valstybėms. Tai žymiai prisidės prie aukštos karių moralės, motyvacijos ir pasirengimo valstybės gynybai“, – sakė kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys.

Naujas galimybes kariams ir civiliams akcentavo ir brg. gen. M. Pečiulionio artilerijos bataliono vadas mjr. Mantas Ragulis: „Šis projektas ne tik pagerins tarnybos kokybę kariams, bet prisidės ir prie viso regiono augimo bei klestėjimo. Kariai jau dabar kraustosi gyventi arčiau bataliono, leidžia savo vaikus į mokyklas ir darželius. Be to, Pajūrio kariniame miestelyje atsiras naujų darbo vietų ir civiliams. Mūsų batalionas tampa idealia vieta tarnauti, todėl tikiu, kad mūsų kariai su dar didesne iniciatyva norės atlikti savo pareigą tėvynei“.

Karinių miestelių statybų projektai vykdomi viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės būdu ir apima ne tik infrastruktūros objektų statybas, bet ir statinių priežiūrą bei paslaugų teikimą 12,5 metų laikotarpiui.
Pajūrio karinio miestelio statybos, ilgalaikė priežiūra bei aptarnavimas kainuos kiek daugiau nei 71 mln. eurų (su PVM). Per 12,5 metų laikotarpį už miestelio statybas, priežiūrą ir paslaugas kasmet bus mokama apie 5 mln. eurų suma (su PVM).Reportažą iš Pajūro žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-02-02.Lietuvos kariuomenės ir TVK informacija

138