TVK

Pristatyta knyga apie Tauragės krašto dvarus

Trečiadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje vyko Tauragės kraštotyros draugijos išleistos knygos „Tauragės krašto dvarų beieškant“ pristatymas.
Knyga parengta pagal Tauragės kultūros paveldo tarnyboje beveik 40 metų dirbusio Tauragės garbės piliečio, kraštotyrininko, leidinių apie krašto istoriją autoriaus Edmundo Mažrimo (1954 –2019) surinktą medžiagą.

1987 m. bei 1993 m. vykusių ekspedicijų metu paveldosaugininkas surinko informaciją apie 57 Tauragės krašte buvusius dvarus, jų lokaciją. Tuomet užfiksuoti duomenys ir apie dingusius kaimus, gyvenvietes, sovietinius ūkius, sukaupta istorinė medžiaga, fotografijos. Iš tų 57 buvusių dvarų šiandien į nekilnojamojo kultūros paveldo registrą įtraukti vos penki. Tauragės kraštotyros draugijos narių parengto leidinio tikslas – pateikti skaitytojams tai, ką rankrašiuose sukaupė, bet nesuspėjo suguldyti į knygos puslapius Edmundas Mažrimas. Už savo kraštotyrinę veiklą jis buvo apdovanotas G. Petkevičaitės-Bitės medaliu „Tarnaukime Lietuvai“, Tauragės rajono garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės rajonui“, 2018 m. jam suteiktas Tauragės Garbės piliečio vardas.

Leidinys papildytas Kraštotyros draugijos narės Irinos Sadauskienės įžvalgomis ir draugijos narės, Tauragės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vyr. bibliografės Laimos Pikčiūnienės sudaryta bibliografine rodykle „Tauragės krašto dvarai”. Ši informacija suteiks galimybių surasti daugiau šaltinių apie Tauragės krašto dvarus.

Prieš metus ir 3 mėnesius atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos pirmininkė Svetlana Jašinskienė savo pareigas draugijos narių pritarimu perdavė Danutei Naujokienei ir papasakojo apie šviesios atminties E. Mažrimo darbą įprasminančios knygos išleidimo sumanymą, draugijos narių ekspedicijas į išlikusius dvarus. Gėlių žiedais padėkota I. Sadauskienei, B. Jakubauskienei, E. Bazinienei, L. Pikčiūnienei, D. Kiniuliui ir visiems draugijos nariams, prisidėjusiems prie didelę išliekamąją vertę turinčios knygos išleidimo. Savo prisiminimais apie kolegą ir draugą E. Mažrimą pasidalijo Eugenijus Šaltis.

Tauragės kraštotyros draugijos projektą „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir knygos leidybą finansavo Kultūros paveldo departamentas prie LR Kultūros ministerijos ir Tauragės rajono savivaldybė.

Knygą įsigyti galima Tauragės kraštotyros muziejuje „Santaka“.Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušiatytės viešosios bibliotekos informacija

234