TVK

  VMI pradeda paramos pervedimą: šiemet gavėjus pasieks rekordinė 31 mln. Eur GPM suma

  Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kadnuo šiandien paramos gavėjus pasieks pirmosios gyventojų paskirtos pajamų mokesčio (GPM)sumos. Skaičiuojama, kad pagal437 tūkst. gyventojų pateiktus prašymus skirti dalį sumokėtoGPM, paramos gavėjams iki š. m. lapkričio 15 d. bus pervesta 2 mln. didesnė suma nei pernai –preliminariai apie 31,1 mln. Eur.
  Gyventojų skirtą GPM dalį pasieks apie 23,6 tūkst. gavėjų. Paramos gavėjams ir organizacijoms(paramos ir labdaros fondai, viešosios įstaigos, asociacijos ir pan.) bus pervesta 27,5 mln. eurų gyventojų skirtos GPM paramos, 1,9 mln. eurų – skirta politinėms organizacijoms, beveik 1,67 mln. eurų – profesinėms sąjungoms ar susivienijimams, o dar beveik314 tūkst. eurų – pasieks ir paramos gavėjų statusą turinčius menininkus. Išsami informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas skelbiama viešai, VMI interneto svetainėje adresu https://www.vmi.lt/evmi/paramos-statistika.

  Dalis prašymų bus vykdomi tik įgyvendinus esminius reikalavimus
  „GPM dalies skyrimas paramai – tai papildomų asmens lėšų nereikalaujantis būdas išreikšti palaikymą vienai ar kitai organizacijai. Visgi, šiame procese dalyvauja 3 pusės: paramos gavėjai, gyventojai ir VMI, kurių kiekviena turi savo pareigas, nuo kurių įgyvendinimo priklauso ir sklandus paramos perdavimas. Pirmiausia, paramos gavimo ir panaudojimo metinę ataskaitą privalantys teikti paramos gavėjai tai padaryti turi iki gegužės 15 d., be to, pastebime, kad dalis gavėjų nenurodo VMI savo bankų sąskaitų, į kurias reikia pervesti skirtas sumas, o kai kurie – jų nė neturi“, - pasakojaVMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pažymėdamas, kad paramos panaudojimo ataskaitų laukiama dar iš beveik 570paramos gavėjų.
  Be to, apie 7 tūkst. gyventojų teiktų prašymų nėra patvirtinti, nes juos teikusių asmenų pajamų deklaracijose nustatyti trūkumai, apie kuriuos jie buvo informuoti VMI pranešimu. Gyventojui duomenis patikslinus, deklaracijos bus pripažintos teisingomis,tuomet prašymuose nurodyti paramos gavėjai sulauks skirtos paramos, o gyventojai bus informuoti, jog jų prašymas buvo įgyvendintas.
  Pernai prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai pateikė455 tūkst. gyventojų, paramos gavėjus pasiekusi sumasiekė 29 mln. eurų. Galutinis įgyvendintų prašymų skaičius bei gavėjams pervesta suma už 2023 m. mokestinį laikotarpį bus žinoma po š. m. lapkričio 15 d.
  Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – tik su išankstine rezervacija.

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Žiūrimiausios naujienos
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex