TVK

  Policijos šventės metu kalbėta ir apie Tauragės apskrities VPK likimą

  Artėjant Policijos, Angelų Sargų dienai, Lietuvos policija kasmet rengia šventę visuomenei. Rugsėjo 30-ą dieną respublikinė policijos ir visuomenės šventė šįkart surengta Tauragėje. Šventė prasidėjo mišiomis, o vėliau persikėlė į Pilies aikštę, kurioje susirinkę žiūrovai galėjo išgirsti Lietuvos policijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro atliekamas melodijas, išvysti policijos kinologų su augintiniais pasirodymus, Raitosios policijos atstovus Portjė ir Lego, Kelių policijos ir motoakrobatų triukus. Na, o šventę vainikavo Antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnų pasirodymas su sraigtasparniu.

  Policijos ir visuomenės šventėje lankėsi ir Lietuvos respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Nors Vidaus reikalų ministrės ir generalinio komisaro nuotaika buvo šventinė, tiek ministrė, tiek generalinis komisaras sutiko atsakyti į klausimus apie policijos reformas, kurios palies ir Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Ateityje yra numatyta policijos veiklą organizuoti per penkis Policijos departamento struktūrinius dalinius – apygardų vyriausiuosius Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio policijos komisariatus. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato neliks. Tauragės policija priklausyti turėtų Klaipėdos apygardai. Vidaus reikalų ministrės pasiteiravome, kodėl, kai, regis, viskas policijos sistemoje tik gerėja, reikalinga policijos pertvarka?

  Apie policijos reformą išsamiau papasakojo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. Komisaras sako vengiantis žodžio „reforma“, tačiau Į Lietuvos policijos pertvarkymą skeptiškai žiūri ne tik kai kurių mažesniųjų Lietuvos miestų vadovai, bet ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga.

  Ar policijos pertvarka bus naudingas ir nesukels pareigūnų pasitraukimo iš policijos pajėgų?


  Reportažas iš Policijos ir visuomenės šventės TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-10-03.

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex