TVK

  TRATC permainos ir pakilsiančios atliekų tvarkymo kainos

  Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras jau kurį laiką buvo po savivaldybės padidinamuoju stiklu. Audito ataskaita atliekų perdirbimo bendrovei taip pat nebuvo palanki. Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pareigas laikinai einanti Rimantė Gailienė sutinka, kad visą regioninių atliekų centrų veiklą perprasti užtrunka, nes pati sistema turi daug įvairių pakopų ir yra gana sudėtinga, tačiau vadovė tikra dėl vieno – kuo daugiau rūšiuojama, tuo didesnė tikimybė visiems sutaupyti.
  Apie Tauragės regiono atliekų tvarkymo centre vykstančias permainas, diegiamas naujoves ir neišvengiamai kilsiančias kainas TVK kalbėjosi su Rimante Gailiene.

  Pagrindinis veiksnys, lemiantis atliekų išvežimo ir tvarkymo kainos kilimą, yra padidėjęs atliekų tvarkymo bendrovių mokestis valstybei. Norėdami sumažinti atliekų tonas sąvartyne, Tauragės regioninis atliekų tvarkymo centras, stengiasi kuo daugiau atliekų vežti degint, tačiau šios paslaugos yra nepigios, sako R. Gailienė.

  Leikiškių regioniniame sąvartyne taip pat bus naujovių. Tiesa, kaip Rimantė Gailienė patikina, teigiamų. Šiuo metu didžiausias Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro uždavinys Leikiškių sąvartyne, kaip reikalauja Europos sąjungos direktyvos, įrengti virtuvės maisto atliekų apdorojimo pastatą.

  Dar viena iš naujovių – sąvartyno teritorijoje neseniai pastatytas pastatas, kuriame Tauragės regioninių atliekų tvarkymo centras ketina plėsti savo veiklą ir atnaujinti pakartotino naudojimo daiktus.

  Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorės pasiteiravome, kodėl Tauragės gyventojams nuolat kyla klausimų dėl mokesčio už atliekų tvarkymo teikiamas paslaugas ir kartais sakoma, kad mokestis, tenkantis gyventojui, yra neadekvatus išmetamų atliekų kiekiui?  Atsakymai į užduotus klausimus TRATC vadovei ir visos regiono atliekų tvarkymo centro naujienos - TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-09-11.

  514

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Žiūrimiausios naujienos
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex