Paraiškos dėl naujo verslo finansavimo bus priimamos nuo sausio 8 d. iki vasario 6 d. Maksimalus subsidijos dydis vienai darbo vietai – 31 Vyriausybės patvirtintos minimalios mėnesinės algos dydžio sumos arba 32178 Eur.
„Kviečiame Užimtumo tarnybos klientus pradėti nuo aiškios idėjos, išsiaiškinti rinkos ir tikslinės auditorijos poreikius. Šiame etape svarbu aiškiai apibrėžti tikslus, strategijas, finansinius poreikius ir augimo planą, nepamiršti rizikų ir jų valdymo būdų. Kviečiame dokumentus rengti savarankiškai: į pagalbą paraiškų rengimui ateinantys tretieji asmenys neprisiima atsakomybės už verslo riziką ar darbo vietą įsteigusio asmens įsipareigojimus“, – sakė Priemonių organizavimo departamento direktorė Vaida Kamandulienė.
Parama verslui kurti finansuojama iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšų ir skirta norintiems siekti skaitmeninės ir žaliosios transformacijos tikslų, skatinti žiedinės ekonomikos plėtrą. Tam kasmet numatomi prioritetai.
Norintys pasinaudoti tokia parama pirmiausia turi užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Neįvykdžiusių šio reikalavimo asmenų paraiškos atmetamos. Dokumentai turi būti pateikti per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.
Parama gali pasinaudoti tiek dirbantieji, tiek darbo ieškantieji, jau turintys darbo patirties. Anksčiau vystę savarankišką veiklą žmonės pretenduos į paramą tik tada, jei planuoja keisti verslo kryptį. Jei paraiška bus patvirtinta, užimti klientai turės nutraukti darbo sutartis ar vykdomą veiklą iki sutarties dėl finansavimo pasirašymo dienos.
Parama skiriama tik naujai veiklai vykdyti, naujoms darbo priemonėms įsigyti ir naujoms darbo vietoms kurti. Subsidijos neskiriamos darbo vietoms, skirtoms laikiniems ar sezoniniams darbams atlikti. Perkamos prekės turi būti tiesiogiai susijusios su būsimos veiklos funkcijomis.
Kartu su paraiška privaloma pateikti „Inovacijų agentūros“ baigtų „Verslo e.gido“ kursų pažymėjimą. Dokumentai apie patirtį, išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje padidina galimybę gauti paramą. Dokumentai bus nagrinėjami 45 darbo dienas pasibaigus paraiškų teikimo laikotarpiui.
Didesnę tikimybę gauti paramą turės tie, kurių profesinis pasirengimas arba darbo patirtis atitinka steigiamos darbo vietos pobūdį, jaunimas iki 29 m., vyresni nei 50 m. asmenys, žmonės su negalia. Taip pat tie, kurie prašo mažiau nei didžiausias leistinas paramos dydis, taip pat ketina prisidėti savo lėšomis. Daugiau balų bus suteikiama ilgesnį laiką Užimtumo tarnyboje registruotiems klientams.
Prioritetas teikiamas ir tiems, kurie verslą ketina kurti aukštesnio nedarbo teritorijose arba darbo vietos priskiriamos aukštą pridėtinę vertę kuriančiai profesijai, kurių darbuotojų Lietuvoje trūksta. Taip pat tiems, kurie steigia stacionarias darbo vietas.
Labai mažas įmones reikės įsteigti per mėnesį nuo finansuojamų projektų sąrašo paskelbimo dienos, o jos įsteigimo ir kitus reikalingus dokumentus Užimtumo tarnybai pateikti per 10 darbo dienų.
Paramos gavėjai darbo vietas turės išlaikyti 36 mėnesius nuo jų įsteigimo dienos. Už paramą įgytą turtą jie privalės apdrausti, o mokamas darbo užmokestis ar su darbo santykiais susijusios pajamos turės būti ne mažesnis nei buvo nurodyta paraiškoje, taip pat ne mažesnis nei minimalioji mėnesinė alga.
Daugiau informacijos apie paramą verslui kurti rasite
https://uzt.lt/
© Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex