TVK

  Šeštadienį Tauragės krašto muziejus pakvietė į muzikaliąją „Muziejų naktį“

  Jau dvidešimt metų Europoje yra minima Muziejų naktis. Šiemet Muziejų naktis išaušo gegužės 18 d., šeštadienį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ šiemet susivienijo su festivaliu TAURAGĖ JAZZ, Šeimadieniu ir Gatvės muzikos diena, tad natūralu, kad ir „Santakoje“ vykusi nemokamų renginių programa skendėjo muzikoje. Muziejaus direktorė Eglė Červinskaitė priminė, kodėl Muziejų naktį Tauragės krašto muziejuje verta apsilankyti kasmet.

  Jau šešti metai, kai Tauragės erdvėse pasklinda festivalio „Kvadratu“ renginiai. Šiųmetinė Lietuvos mastu pripažinto festivalio tema yra „Kartų polilogas“. Muziejų naktis kasmet taip pat turi skirtingas temas. 2024-ųjų Muziejų nakties tema buvo „Edukacija“.

  Šeštadienį prasidėjusiame festivalyje „Kvadratu“ su autorine fotografijų paroda pasirodys ir muziejaus darbuotojas – fotografas Mindaugas Černeckas. Jo fotografijos puikiai įsilieja į šių metų festivalio temą „Kartų polilogas“. Mindaugo pasirinkta tema skamba didingai - „Milžinai“. Milžinų vaizdinys fotografui atkeliavo iš vaikystės. Kūrėjo paroda bus eksponuojama J. V. Kalvano parke, kurioje milžinais tampa senjorai.

  Apie tai, kaip trapumą paversti tvariu grožiu kalba ir skulptoriaus Rafalo Piesliako paroda „Konversija“. Interviu su skulptoriumi Rafal Piesliak - prieš pat jo parodos atidarymą.

  Daug Muziejų nakties lankytojų susidomėjimo sulaukusi Dariaus Kiniulio paroda „90-ųjų kompiuterinės“ radosi iš jo kolekcionavimo pomėgio.

  Nors D. Kiniulio kauptos kolekcijos paroda ir buvo vienadienė, tačiau, ateityje, atsižvelgiant į lankytojų gausų būrį ir susidomėjimą konsolėmis bei kompiuteriniais žaidimais, reikia tikėtis, bus dar kada nors organizuojama.

  Na, o vakare apsilankę Pilyje buvo pasitikti muzikos garsais – koncertus klausytojams dovanojo Kultūros centro džiazo orkestras, atlikėjai Agnė Sabutytė ir Povilas Jaraminas. Festivalį „Tauragė Jazz 2024“ atidarė Aistės Kalvelytės ir Juliaus Čepukėno duetas.  Reportažą iš Muziejų nakties žiūrėkite nuo 2024-05-20 TVK laidoje „Miesto ritmas“.

  147

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Žiūrimiausios naujienos
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex