TVK

  Ekologiškas maistas ugdymo įstaigose? Misija įmanoma

  Nuo 2024-ų metų Tauragės vaikų reabilitacijos centre-mokykloje „Pušelė“ pradėtas organizuoti maitinimas ekologiškais arba nacionalinio kokybės produkto ženklu (NKP) paženklintais produktais. „Pušelė“ jau 20 metų yra Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo narė bei vienintelė įstaiga Tauragės mieste, pati pasirenkanti kai kuriuos maisto produktų tiekėjus ir gaminanti valgius savo ugdytiniams. Griežčiausi maisto kritikai - darželinukai - patvirtina, „Pušelės“ patiekalų kokybė tikrai gera.

  Už skanų darželinukų maistą yra atsakinga „Pušelės“ centro-mokyklos virtuvės komanda, kurios priešakyje – mitybos specialistė Rūta Žebelienė, o visą darželio ekomąstymą kuruoja „Pušelės“ direktorė Jovita Kiržgalvienė. Direktorė teigia, kad reabilitacijos centras-mokykla yra „ekorūpesčio mokykla“, tad ekomaitinimas darželyje - tiesiog tęstinė ugdymo įstaigos veikla.

  Pateikus paraišką Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, mokyklai skirtas finansavimas. Agentūra padengia skirtumą tarp savivaldybės nustatytos maisto kainos ir ekologinių ar nacionalinių kokybės ženklu pažymėtų produktų kainos. Kasdien „Pušelėje“ paruošiama 480 maisto porcijų. Vidutiniškai maistui per mėnesį išleidžiama 6500 eurų. Ministerija kompensuoja 2000 Eurų. Taigi, kai švietimo įstaigai gaminti pačiai, žvelgiant perspektyviai į ateitį, tiesiogine to žodžio prasme, apsimoka.

  Ar yra galimybių ir daugiau Tauragės ugdymo įstaigų įtraukti į ekomaitinimą ir leisti pačioms rinktis maisto tiekėją, kalbėjomės su Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Karolina Kisnėriene.

  Švietimo ir sporto skyriaus specialistė sutinka, kad sistema, kaip vyksta mokinių ir darželinukų maitinimo paslaugų pirkimas, yra išties sudėtinga, ir pritaria reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ kolektyvo nuomonei, kad sveika gyvensena visų pirma prasideda namuose.


  Atsakymo į klausimą, ar ateityje vėl bus gaminama gimnazijose, progimnazijose ir darželiuose, ieškojome savivaldybėje ir aplankėme vaikus, kurių kasdienio maisto racione mažiau cukraus, druskos, tačiau daug vaisių ir daržovių.
  TVK laidą „Miesto ritmas“ žiūrėkite nuo 2024-03-15.

  139

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex