TVK

  Keturratininkams – pramoga, gamtai – nepataisoma žala

  Pavasarį su bundančia gamta „atgimsta“ ir keturračių entuziastai. Pagramančio regioninis parkas pasidalijo pranešimu apie keturračių daromą žalą parko gamtai, o urėdijų girininkai gūžčioja pečiais – piktybinių keturračių transporto priemonių vairuotojų susekti beveik neįmanoma. Apie išraustą miško paklotę, kurioje jau nebeaugs mėlynės, ir gyvūnijos trikdymą kalbėjomės su Sakalinės girinkijos girininku Laimonu Šimkumi bei VMU Tauragės regioninio padalinio miško apsaugos specialistu Romu Galkausku.

  Pasiteiravus Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, ar praeitąmet ir šiemet išrašyta baudų keturratininkams, policijos atstovė Lina Banienė pateikė statistiką, kad, dėl neteisėto važiavimo per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis, 2024 m. administracinėn atsakomybėn buvo patrauktas 1 asmuo, o 2023 m. - 4 asmenys.

  Su aplinką niokojančiais keturratininkais susiduria ir Jovarų bendruomenė. Apie aplinkos gadinimą jų rajone - interviu su bendruomenės „Tauragės Jovarai“ pirmininke Palmyra Gyliene.

  O kitoje barikadų pusėje - patys keturračių savininkai. Susisiekus su šiuo metu Lietuvoje aktyviausio keturratininkų klubo „Bekelės vilkai“ įkūrėju Remigijumi Gančieriumi ir pasiteiravus, ką daryti keturračių aistruoliams, kurie nori ne automobiliams pritaikytais keliais važinėtis, o išbandyti įdomesnes, nebūtinai tiesias trasas, Remigijus atsakė, kad vienas iš sprendimų būtų leidimas važinėtis keturračiais kvartalinėmis miškovežių linijomis. Pasak R. Gančieriaus, kas mėnesį registruojama apie 100-ą keturračių motorinių transporto priemonių, tad tik tarpinstitucinis bendravimas gali sumažinti visas kylančias problemas. „Bekelės vilkų“ narys pabrėžia, kad keturratis savaime nėra blogas dalykas – tai naudinga susisiekimo bei rekreacijos tikslais naudojama priemonė. Visą medaus statinę sugadina vienas degutas šaukšto – neatsakingas keturračio vairuotojas.


  Reportažą apie puikias transporto priemones, kurios neatsakingose rankose kartais gamtai ir žmonėms tampa nelaime, žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-03-13.

  111

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex