TVK

  Po kapitalinio remonto Panemunėje nuplautas kelio ruožas. Kas prisiims atsakomybę?

  Pagal Žvyrkelių asfaltavimo programą praeitąmet baigto asfaltuoti beveik 3-jų kilometrų kelio palei Nemuną Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė nebesimato. Tiksliau, matyti tik tai, kas yra iš jo likę. Kasmet Nemuno semiamas kelias šiemet su neseniai klotu asfaltu potvynio neatlaikė.

  Už ekstremaliąją situaciją atsakingas Pagėgių savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo (PGT) tarnybos direktorius Ričardas Budvytis daugybę metų gyvena ir dirba Pagėgiuose, tad vietinius kelius ir gyvenimo prie Nemuno upės specifiką išmano ir puikiai mena, kaip potvynius atlaikydavo kelias iki asfaltavimo. Pasak Pagėgių PGT vadovo, kelio paruošimo asfaltuoti darbų metu, akmenys buvo pašalinti nes, pagal projektą, jų neturėjo likti, o alternatyvių konstrukcijų, pakeisiančių akmenis, pastatyta nebuvo.

  Dabar 24 Kucų, Plaušvarių, Pelenių ir Nausėdų gyventojai yra visiškai izoliuoti, nes abu į kaimus vedantys keliai yra nepravažiuojami – vienas apsemtas, o kitas – potvynio sugadintas, tačiau su atskirtų sodybų ir vieno daugiabučio gyventojais susisiekti galima - komunikaciniai ryšiai ir elektros tiekimas nėra nutrūkę.

  Bėdų dėl rekonstruoto kelio turi ne tik stambieji Pagėgių krašto ūkininkai, negalintys išvežti žaliavinio pieno, bet ir kai kurie Panemunės gyventojai. Po kelio asfaltavimo darbų, pagal planą, šalia Broniaus Arnašiaus sodybos, buvo iškastas melioracijos griovys. Vyras skundžiasi dėl to apsemiamu sodu ir pirtimi.

  Pasiteiravome „Kelių priežiūros“ Vakarų regiono vadovo Karolio Jokšo apie tai, kas gali būti padaryta dėl net septyniose vietose upės nuplauto „Kelių priežiūros“ asfaltuoto kelio.

  Kelio Plaškiai-Lazdėnai-Panemunė asfaltavimas kainavo 770 000 eurų, o kiek kainuos kelio renovacija – dar neaišku, tačiau „Kelių priežiūros“ Vakarų regiono vadovas sako, kad bendrovė padarys viską, jog gyventojai kuo greičiau turėtų galimybę išvykti iš savo namų šiuo metu atskirtose vietovėse.

  Lietuvos automobilių direkcija (LADK) dėl nuplauto kelio ruožo išplatino pranešimą, jog įmonė jau kreipėsi į atsakingas institucijas, būtų sudaryta nepriklausoma komisija, kuri ištirtų ir tiksliai nustatytų kelio griūties aplinkybes. Nustačius, kad projektavimo ar darbų atlikimo metu darbai atlikti nekokybiškai – Kelių direkcija sieks nuostolių atlyginimo. LAKD nurodė rangovui kuo skubiau greta esančiame ir šiuo metu remontuojamame kelyje Pagėgiai-Plaušvariai atlikti būtinuosius tvarkymo darbus ir jame atnaujinti eismą. Darbai bus atnaujinti iškart atslūgus potvyniui.


  Reportažą iš įvykio vietos su Lietuvoje retai matomais vaizdais žiūrėkite TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2024-02-06.

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex