TVK

  Jūros krantinėje - dar viena šlaito nuošliauža

  2019 metais Tauragės Meilės alėja kurį laiką tapo nepraeinama – dalį jos tako užklojo storas žemių ir žolių sluoksnis. Tų metų pavasarį nuslinko Jūros krantinės šlaitas, nuvedęs Tauragės rajono savivaldybę ir Šilutės bendrovę „Stamela“ iki teismo durų. Šiandien, sausio 24-ąją, ryte pastebėta dar viena didžiulė šlaito nuošliauža, kartu su visomis šaknimis išrovusi ir didingą medį.

  Šalia nuošliaužos gyvenę žmonės baiminasi, kad namo, kuriame dabar liko gyventi tėvai, ūkinis pastatas gal net netolimoje ateityje taip pat bus paliestas erozijos. Buvę gyventojai TVK sakė, kad kalbos sklandė, jog pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimo darbai atlikti nekokybiškai ir tai paskatino spartesnį šlaito slinkimą.

  Nuošliaužos atvyko apžiūrėti UAB „Dunokai“ vadovas Edikas Aleksa, vicemeras Donatas Dirginčius ir Tauragės meras Dovydas Kaminskas. Meras sako, kad gamta yra gamta ir viskas, ką savivaldybė gali padaryti, tai stengtis šiek tiek eroziją pristabdyti. Situacija yra tokia, kad nors viską Tauragės valdantieji mato ir žino, tačiau su gamta sunku pakovoti. Laukiama naujų geologinių šlaito tyrimų, nors Jūros krantinės šlaito tyrimai jau buvo atlikti bent porąsyk, tačiau, pasak Tauragės mero, labai svarbu žinoti, kaip tinkslingai investuoti lėšas, kad erozija būtų pristabdyta, o ne karštligiškai imtis darbų ir galbūt išmesti tauragiškių pinigus į balą.


  Reportažą apie gamtinių sąlygų darkomą Jūros upės krantinę žiūrėkite nuo 2024-01-24.

  253

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex