TVK

  Naująja gatve šoliuoja ir į Raudonąją knygą įrašyta žalioji rupūžė

  Gamtos mylėtojas, tauragiškis Kastytis Ačas, atkreipęs savivaldybės dėmesį į probleminę skiauterėtojų tritonų migraciją viename iš neseniai nutiesto vidinio aplinkkelio ruožų, pasidalijo žinia, jog Naujojoje gatvėje aptikta dar viena į Lietuvos raudonąją knygą įrašyta beuodegių varliagyvių rūšis - žalioji rupūžė (lot. Bufo Viridis). Nors žaliųjų rupūžių paplitimo arealas - Vidurio ir Pietvakarių Lietuva, būtent teritorijoje, kur yra aplinkkelis, jos dar nebuvo pastebėtos.

  Žaliosios rupūžės patinėlių dydis siekia iki 80 mm, o patelių – iki 90 mm. Šių varliagyvių oda yra rauplėta, kūno viršus šviesiai pilkas, išmargintas rudai žaliomis, kartais susiliejančiomis į dryželius dėmėmis. Pilvas balkšvas su smulkiomis tamsiomis dėmelėmis.

  Dėl žaliųjų rupūžių natūralių nerštaviečių naikinimo ši rūšis nyksta. Pesticidų, herbicidų naudojimas žemės ūkyje, varliagyvių buveinių užauginimas aukšta žole, krūmokšniais, migracijos kelių suardymas - pagrindiniai žaliųjų rupūžių nykimo faktoriai.

  Lietuvos Raudonojoje knygoje šis varliagyvis saugomas 4 kategorijoje. Apie jų paplitimą ir gausumą Lietuvoje, deja, vis dar trūksta duomenų.  Kastyčio Ačo nuotraukos

  TVK inform.

  176

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex