TVK

    Virtualūs draugai, tikri pavojai – kaip nepasiklysti socialiniuose tinkluose

    Socialiniais tinklais visame pasaulyje naudojasi kiek daugiau nei penki milijardai žmonių. Tai – kone keturiskart didesnis skaičius nei tankiausiai gyvenamoje pasaulio valstybėje – Indijoje – gyvena žmonių. Tad nenuostabu, kad nebeįsivaizduojame savo gyvenimo be interneto ir socialinių tinklų nei mes patys, nei mūsų vaikai.
    Informacija, draugai, pažintys, žaidimai, mokymasis – tiesiog milžiniškas viliojantis pasaulis, atviras visoms galimybėms. Bet visas šis gėris turi ir savo tamsiąją pusę. Nuomonės formuotojas ir YouTube turinio kūrėjas Paul de Miko sako pastebėjęs, kad vyresniajai kartai socialiniai tinklai apsiriboja „Facebook“ ir „Instagram“ programėlėmis. Tačiau vaikai ir jaunimas jų žino ir naudoja kur kas daugiau. „TikTok“ vilioja prisijungti dėl trumpų įtraukiančių vaizdo įrašų bei per visą pasaulį žaibiškai plintančių madų. „Discord“ masina garantuotu anonimiškumu bei paskalomis. „Snapchat“ ir „BeReal“ programėlės vilioja jaunąjį vartotoją galimybe fotografuotis, filmuotis, naudoti įvairius nuotraukų filtrus ir bendrauti kone vien vaizdu. Ypač pavojinga tai, kad vaikai elektroninėje erdvėje nori turėti asmeninį pasaulį, savų paslapčių ir mažiausiai nori šiuo pasauliu dalintis su suaugusiaisiais.
    Socialiniai tinklai – priešas ar draugas? Į šį klausimą atsakymą padės rasti tinklaraštininkas Paulius Mikolaitis, internautams žinomas kaip Paul de Miko, pristatys lapkričio 20 dieną vyksiančioje konferencijoje „Socialiniai tinklai ir pokalbių programėlės: kaip apsaugoti vaikus?“.

    Kviečiame stebėti renginio tiesioginę transliaciją vaiko teisių gynėjų YouTube arba Facebook paskyroje.
    https://www.facebook.com/vaikoteises.ivaikinimas

    Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

    +370 446 72221

    info@tvk.lt

    Sekite mus
    Naujausios nuotraukos

    © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex