TVK

  D. Genienė  

  Tauragės visuomenės sveikatos biurui įteikta Higienos instituto padėka

  Lapkričio 16 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusios konferencijos „Viena sveikata – galimybė išsaugoti antimikrobinių vaistų efektyvumą ateities kartoms“ metu apdovanotos aktyviausios asmens sveikatos priežiūros įstaigos, visuomenės sveikatos biurai ir atskiri specialistai, kurių indėlis valdant antimikrobinį atsparumą pripažintas didžiausiu.

  Higienos instituto padėka už aktyvią veiklą, prisidedant prie visuomenės supratimo apie antimikrobinį atsparumą ir tinkamą antibiotikų vartojimą didinimo bei geriausius pasiekimus sprendžiant antimikrobinio atsparumo problemą įteikta ir Tauragės visuomenės sveikatos biurui.

  Apdovanojimą renginyje atsiėmė Tauragės VSB direktorė – Daiva Genienė.


  Kas yra antimikrobinis atsparumas?

  Antimikrobinis atsparumas atsiranda tuomet, kai bakterijos, virusai, grybai ir parazitai nuolat besikeisdami tampa nejautrūs vaistams, dėl to infekcijas sunkiau gydyti, didėja ligų plitimo, sunkių ligos formų ir netgi mirties rizika. Dėl antimikrobinio atsparumo antibiotikai ir kiti antimikrobiniai vaistai tampa neefektyvūs sunkių infekcijų gydymui, todėl gydymas tampa neįmanomas.

  Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms yra didėjanti Europos ir viso pasaulio problema tiek žmonių, tiek gyvūnų sveikatos srityje bei augalininkystėje. Gydymo galimybės tampa ribotos ar menkos ir taip prastėja gyvenimo kokybė. Bakterijų atsparumas antimikrobiniams vaistams sukelia ekonomines pasekmes – didėja sveikatos priežiūrai skirtos išlaidos bei patiriami nuostoliai dėl sumažėjusio gydymo našumo.

  Pasaulio sveikatos organizacija kviečia visus sektorius bendradarbiauti motyvuojant tikslingą antibiotikų vartojimą ir skatinant profilaktikos priemonių taikymą, išsaugant antimikrobinių vaistų efektyvumą ateities kartoms.

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex