TVK

  Šilalės rajone pavogtos valstybės saugomos skulptūros

  Šv. Rokas  

  Angelas ir šv. Izidorius  

  Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos informuoja, kad Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės.

  Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis (unikalus kodas Kultūros vertybių registre 14943), esančio Degučių II kaime, Laukuvos seniūnijoje, Šilalės rajone, jame nerado Šv. Roko ir skulptūrinės grupės skulptūrų. Skulptūrinę grupę sudarė Šv. Izidoriaus, Angelo ir jaučių poros skulptūrėlės.

  KPD Telšių–Tauragės teritorinis skyrius informavo Šilalės rajono policijos komisariatą apie vertybių dingimą ir prašė įvykį ištirti. Dingusios skulptūros yra valstybės saugomos kultūros vertybės, turinčios didelę kultūrinę vertę.

  Paveldo apsaugos specialistai, atsižvelgdami į pastaruoju metu padažnėjusias kilnojamųjų kultūros vertybių vagystes, kreipėsi į daugelį savivaldybių, kuriose vagysčių mastai ypač dideli, ir rekomendavo vertingas skulptūrėles perkelti į muziejus, o jų vietoje patalpinti kopijas.

  Kultūros paveldo departamentas kreipiasi į visuomenę ir prašo pagalbos ieškant šių skulptūrų, registruotų Dingusių Lietuvos kilnojamųjų kultūros vertybių sąraše. Pastebėjus dingusią skulptūrą, pranešti reikia Klaipėdos rajono policijos komisariatui ar Kultūros paveldo departamentui centras@kpd.lt.

  Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas papildė, jog skulptūrų vagystė pastebėta kovo 27 d. Nuostolis nustatinėjimas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės. Radus nusikaltimą įvykdžiusį asmenį ar asmenis, jiems grėstų bauda arba laisvės atėmimas iki 8-ių metų.  Kultūros paveldo departamento nuotraukos


  Kultūros paveldo departamento ir Tauragės apskrities VPK informacija

  108

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex