TVK

  Choro vadovas A. Žilius  

  Atgimstantis vyrų choras „Mintauja“ turi ambicingų planų

  Rugsėjo 23-oji – tai diena, kai chorvedė Danutė Petraitienė Tauragėje subūrė vyrų chorą „Mintauja“. Po 18 vadovavimo chorui metų, Danutė pasitraukė iš vadovės pareigų, o pasaulį užklupus Covidui, prasidėjus karantinui ir „Mintaujos“ chorui neturint naujo vadovo, choristai vis rečiau susitikdavo padainuoti. Tačiau neseniai blykstelėjo vyrų choro „Mintauja“ atgimimo spindulys – chorui vadovauti pradėjo Andrius Žilius. Vyrų choro vadovas viliasi, kad po daugelio metų valdžios požiūris į Tauragės chorus yra pasikeitęs ir dabar vyrų chorui „Mintauja“ veriasi naujos galimybės. O su ambicingu ir kupinu svajonių vadovu bei dainingais choristais, panašu, tų kelių rasis.

  Pakalbinti „Mintaujos“ choro nariai gerų žodžių chorui negailėjo. Ta gera choro aura turbūt iki šiol vienija visus dainuojančius vyrus, kurie „Mintaujos“ chorui priklauso jau daug metų. Kai kurie – nuo choro įkūrimo pradžios. Vienas tokių asmenų – Antanas Dambinskas. A. Dambinskas mokykloje yra grojęs skudučiais ir išmokęs muzikos rašto, tačiau pats pusiau juokais, pusiau rimtai sako, kad būna, jog dainuodamas nepataiko į taktą. Vis tik baritonas Antanas sako, kad choras – tai ne vien dainos.

  Chore dainuoja ir vyresnysis seržantas Jonas Dedūra, kuris stengiasi įsitraukti į visuomeninę veiklą kiek galima daugiau. J. Dedūra tikisi, kad „Mintaujos“ chorui atgyjant, prie galingų balsų prisijungs daugiau chorinės muzikos entuziastų.

  O „Mintaujos“ vadovo žmogiškieji lūkesčiai yra sklandus choro narių tarpusavio bendravimas.


  Apie choro „Mintauja“ svajones, planus, teisingą „prasidainavimą“ ir kaip bei kur rasti dainuojančius vyrus, TVK laidoje „Miesto ritmas“ nuo 2023-11-14.

  383

  Televizijos g. 5, LT72343 Tauragė

  +370 446 72221

  info@tvk.lt

  Sekite mus
  Naujausios nuotraukos

  © Lietuvos ir Vokietijos UAB TELEVIZIJOS KOMUNIKACIJOS. Visos teisės saugomos. Grafika HTML Codex